gość :) DODANE21.01.2010 17:58
Bardzo proszę o szczerą odpowiedz,pewna osoba zadała pytanie odpowiadającemu,dlaczego tak duzo trzeba płacić za sakramenty ,np małzeństwa ,od 500-800 zł ,opowiadajacy pisze że nie płaci sie za sakrament tylko za obsługę (kościelny sprzątaczka,sprawy urzędowe,wynajęcie sali (kościoła),przecież ci wierni co z niego korzystają budowali go własnymi siłami, sprzątają sami tak jest w wiekszości parafii (...) »
dawid DODANE21.01.2010 13:54
Szczęść Boże!. Mam pytania dotyczące postów. Mianowicie moi rodzice nie chodzą do kościoła, ja natomiast jestem bardzo głęboko wierzący. Czy mogę jakoś przebłagać Pana Boga za brak praktykowania z ich strony poprzez swój post. Czy mogę ofiarować post za duszę zmarłej osoby? Po za tym tak na marginesie dlaczegow Kościele Katolickim nie używamy imienia JAHWE i czy tak w ogóle to jest imię? Za odpowiedź serdecznie dziękuje. »
Cambrige DODANE21.01.2010 00:26
Mam pytanie dot. NPR. Czytając fora NPR dostrzega się w zasadzie wśród stosujących tą samą logikę antykoncepcyjną co u niekatolików. Mianowicie nie traktuje się już dziecka jako błogosławieństwa, ale jako czegoś czego trzeba za wszelką cenę uniknąć. "Ojoj dzisiaj śluzik taki nijaki i co to będzie?" czy taka postawa różni się czymś od postawy ludzi stosujących... »
Gość DODANE02.06.2025 16:55
„Kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz! Oni rzekli: «Panie, tu są dwa miecze». Odpowiedział im: «Wystarczy».” (Łk 22:36, 38)Zdaje się, że w tym fragmencie Jezus uznał, że dwa miecze wystarczą do obrony. Więcej nie potrzeba. Jest to najbardziej bezpośrednia interpretacja. Jednak oto... »
Szczęść Boże,Skoro Bóg jest Stwórcą całego świata, to znaczy że stworzył również bakterie, wirusy i przeróżne choroby...Dlaczego? Wiem, że są one skutkiem grzechu, ale w takim razie dlaczego z ich powodu cierpią niewinni ludzie? Chociażby dzieci albo bezbronni starsi. Dlaczego niektórzy od... »
Szczęść Boże,Sytuacja hipotetyczna.Ktoś zgrzeszył wobec Kościoła (i/lub mnie) i po paru latach się do Niego odwrócił, a upomnienia nie przynoszą skutku...1. Co zrobić w takiej sytuacji? Na pewno nie wybaczyć, gdyż nie ma spełnionego warunku z Mt 18:17 i Łk 17:3-4 to jest żalu za grzechy.... »
Gość DODANE02.06.2025 16:54
Szczęść Boże,Jezus nie miał żadnych uprzedzeń do poganów. Łamał bariery między nimi a... »
Gość DODANE02.06.2025 16:53
„Każdy, kto się gniewa na swego brata, podlega sądowi. A kto by rzekł swemu bratu: Raka, podlega Wysokiej Radzie. A kto by mu rzekł: "Bezbożniku", podlega karze piekła ognistego.” (Mt 5:22)Mam do tego fragmentu dwa pytania...1. Rozumiem, że jeśli oskarżenie jest jak najbardziej prawdziwe to... »
Michalina DODANE02.06.2025 16:39
Ja wiem, że na to pytanie były już odpowiedzi wiele razy, ale te odpowiedzi tak jakby nie odpowiadały trochę na pytanie. Jeżeli ciąża zagraża życiu kobiety, to czy usunięcie tego dziecka jest grzechem. Chodzi mi tutaj o taką sytuacje, że te dziecko jest zagrożeniem, nie cokolwiek innego, tylko... »
Adam DODANE02.06.2025 16:28
Dlaczego o czyśćcu nie jest napisane w biblii ani słowo, tak jak o piekle i niebie? Piekła i nieba nikt nie odważy się podważyć, że KK sobie to wymyślił, jednak z czyśćcem słyszałem wiele razy, że KK go wymyślił. Skoro w biblii wprost pisze o piekle i o niebie, to czemu nie o czyśćcu? Jest to... »
Ewa DODANE02.06.2025 16:28
Jak to jest z tymi rozwodami? Jeśli w małżeństwie mąż bije żonę, to nie mogą się rozwieść? Muszą być ze sobą aż do śmierci któregoś z nich? Co jeżeli w rodzinie jest patologia, to nie mogą się rozwieść, a jeśli to zrobią, to będą potępieni? Co jeżeli w momencie zawierania małżeństwa oboje byli... »
więcej »
Zadawanie nowych pytań czasowo wstrzymane. Do czasu, oż się wygrzebiemy z już zadanych :)