Michał 19.03.2004 10:26

Szczęść Boże


1) O co chodzi z podziałem roku liturgicznego na rok I i II oraz na rok A, B i C?

2) Jak to jest że np. w poniedziałek czyta się Ewangelię św. Łukasza a np. we wtorek albo środę Ewangelię św. Marka (chodzi mi o to dlaczego nie czyta się Ewangelii w takiej kolejności jaka jest w Piśmie Świętym)?

3) Dlaczego czytania Ewangelii (np. św. Łukasza) nie czyta się „od deski do deski” tzn. po kolei ale tak jakby „chaotycznie”?

4) Jesienią ksiądz szukał animatorów do pomocy przy Bierzmowaniu. Kim są ci animatorzy i jakie warunki muszą spełnić aby animatorem zostać?

BARDZO PROSZĘ O PRZESŁANIE ODPOWIEDZI E - MAILEM

Odpowiedź:

1. Aby co roku nie czytać tych samych czytań podzielono je na rok A, B i C w niedziele, a w tygodniu na rok I i II. Nie we wszystkich okreach liturgicznych ten podział obowiązuje i czasami czytamy te same czytania co roku.

2. i 3. Czytania dopasowane są do danego okresu roku liturgicznego czy danego święta. W okresie zwykłym czyta się po kolei...

4. Tacy animatorzy pomagają przygotować się kandydatom do bierzmowania na przyjęcie tego sakramentu. Prowadzą spotkania w małych grupach. Aby zostać animatorem trzeba być człowiekiem o ugruntowanej wierze, mieć jak najlepszą wiedzę dotyczącą spraw wiary oraz nie bać się prowadzenia takich spotkań. Ocenę najlepiej zostawić proboszczowi...
Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg