12.10.2004 10:05

Czy można mieć pewność że Mahomet rzeczywiście nie był wysłańcem Bożym? CZy można myśleć żę szatan go zwiódł? Jeśli tak to czemu Bóg na to pozwolił - przecież skoro kocha każdego człowieka, to Mahometa też. I czemu pozwolił na to aby zwiódł tylu ludzi, których On kocha?

Odpowiedź:

Czy jest jakaś sprawa na ziemi, co do której można mieć absolutną pewność? Przecież zawsze istnieje choćby cień wątpliwości nawet co do spraw najbardziej oczywistych. Zawsze przecież może się okazać, że ulegliśmy złudzeniu lub ktoś nas oszukał. Nawet jeśli byliśmy naocznymi świadkami jakiegoś wydarzenia.

Jeśli jednak Jezus był tym, za kogo się podawał, przyniósł pełnię objawienia, to dlaczego wierzący w Niego chrześcijanin miałby wierzyć komuś, kto podważa Jego naukę? Problem więc nie w tym, jakie źródło ma islam, ale czy wierzysz Jezusowi.

Wiele spraw na tej ziemi wydaje nam się niezrozumiałych. Często pytamy Boga "dlaczego". Pełną odpowiedź otrzymamy dopiero, gdy ujrzymy Go twarzą w twarz. Tak dla chrześcijanina jest także z problemem islamu. Coś takiego kiedyś powstało i nie pozostaje nam nic innego, jak zgodzić się z niezbadanymi Bożymi wyrokami, które czasem dopuszczają sprawy zdające się przeczyć harmonijnemu rozwojowi Królestwa Bożego na ziemi. Ale przecież Bóg nie obiecał nam zwycięstwa tu na ziemi. Jego Królestwo nie jest z tego świata...

J.