MK 24.07.2014 11:13

Mam pytanie czy są zagrożeniem duchowych:
1)czytanie książek dziecku - bajki Disney z kolekcji Magiczna Kolekcja. Nie lubię słowa magia i każda zabawka, czy książka zawierająca to słowo powoduje we mnie zastanowienie, czy czasem nie powinnam tych książek wyrzucić z domu. Z drugiej strony nie wiem, czy ja czasem nie przesadzam. Treści niektórych bajek nie są związane z tematyką magiczną, jedynie mają zapis na okładce - Magiczna Kolekcja. Tak samo ma się sprawa z kinder niespodziankami, gdzie na kolorowych obrazkach jest podana strona www. magic..... itp. ?
2)czy pozwolić dzieciom bawić się zabawkami typu supermen, transformersy i power rangers ?
3)czy pozwalać dzieciom zakładać ubrania z powyżej wymienionymi postaciami bajkowymi?
4)czy przyzwalać dzieciom w granie w gry, w których chodzi o wykorzystanie różnych mocy.
Ja bym najchętniej wszystko to, wyeliminowała i starała się trzymać z daleka, ale nie wiem, czy czasem nie przesadzam. Takie najbardziej niebezpieczne zabawki wyrzuciłam z domu, a odnośnie tych powyżej wciąż się zastanawiam.

Odpowiedź:

1. Zdaniem odpowiadającego słowa "magiczne" nie trzeba się bać. Jasne, warto unikać tego, co byłoby propagowaniem magii. Z drugiej strony słowo to często dziś zastępuję słowa "cudowne", "wspaniałe". Więc najlepiej zawsze ocenić na ile faktycznie coś propaguje magię. Zresztą...

Odpowiadający uważałby z tym doszukiwaniem się wszędzie złej magii. Ot taka baśń o Jasiu i Małgosi. Czy naprawdę rodzi zagrożenie duchowe dla dzieci?

2 -4. Odpowiadającemu trudno odpowiedzieć na te pytania. Wymienione zabawki zna dość powierzchownie, ale wydaje mu się, że w historiach z bohaterami tych zabawek nie chodzi o magię, a wykorzystywanie jakichś nieznanych dziś sił przyrody. To chyba trudno uznać za magię. Radziłby chyba wstrzemięźliwość w wyrzucaniu zabawek czy zabranianiu dzieciom tej czy innej gry. Można za to uważać przy kupowaniu zabawek w przyszłości...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg