Gość DODANE08.01.2025 21:50
Odnośnie tej odpowiedzi: https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/8a01f2 Odpowiadający napisał:„Nowsze badania wykazują, że homo sapiens sapies i homo sapiens neandertalensis jednak się ze sobą krzyżowały. Dając płodne potomstwo. Czyli jednak, biorąc pod uwagę definicję gatunku, nie były to różne gatunki, prawda?”Rozumiem, ale jest możliwość, by dwa różne gatunki krzyżowały się ze sobą i dawały płodne potomstwo. Przykładem jest tu wiele gatunków ptaków, m.in. cały kompleks mew „dużych”, kaczki... »
T7 DODANE27.03.2025 12:28
Szczęść Boże,bardzo często pojawia się u mnie wątpliwość, czy ja coś zrobiłem z powodu złej myśli, czy ta zła myśl "wskoczyła", aby zadać skrupuły. Przykład: myję się, niechcący powoduję podniecenie; pojawia się myśl, żeby właśnie do tego podniecenia doprowadzić. Mam wielkie problemy z... »
Gość DODANE27.03.2025 10:31
czy rozmowa o polityce i politykach to grzech obmowy »
Doruczak DODANE26.03.2025 20:33
Można ukryć część lub całość pytania, ale nie trzeba. Jestem dorosły. Mam pytanie odnośnie poniższych informacji czy oglądanie serialu dla dzieci i młodzieży Pokémon jest grzechem i czy mogę go oglądać?Dowiedziałem się, że Pokémon jako marka nie jest związana z pogaństwem, ale czerpie... »
Gość DODANE26.03.2025 18:59
Szczęść Boże,Mam kilka pytań odnośnie mojej etyki moralnej.1) Dzisiaj, jadąc do miasta, zaparkowałem obok innego samochodu. Po kilku minutach zastanawiałem się, czy przypadkiem go nie uszkodziłem. Nie słyszałem dźwięku otarcia, ani nie zauważyłem uszkodzeń we własnym samochodzie. Jednakże, nie... »
Gość DODANE26.03.2025 16:09
Dlaczego nowenna trwa dziewięć dni? »
Florian DODANE26.03.2025 08:13
Co mam zrobić, gdy w wielki piątek zjem cztery lub więcej posiłków bądź mięso? »
Gość DODANE26.03.2025 08:08
Szczęść Boże,Dlaczego św. Jan Ewangelista przedstawia (w większości) kompletnie inne wydarzenia niż Synoptycy? Wielu historii z Ewangelii św. Jana zupełnie nie ma u Synoptyków i vice versa. To tak jakby Jan odkrył zupełnie nową i wcześniej nieznaną część życia Jezusa. Dlaczego tak jest?Z góry... »
Szczęść Boże,Dlaczego Mateusz, będąc Apostołem, opisał tak mało i takie krótkie ukazania Jezusa po zmartwychwstaniu? Nie prezentuję tu argumentu z ciszy (nie mówię, że ukazania Jezusa w innych Ewangeliach są fałszywe), jestem po prostu ciekawy dlaczego Mateusz, będąc tak blisko faktów, postanowił... »
więcej »
Zadawanie nowych pytań czasowo wstrzymane. Do czasu, oż się wygrzebiemy z już zadanych :)