Marta DODANE06.08.2022 11:51
Szczęść Boże,Duchowni gorąco namawiają nas do udziału w pielgrzymkach. Do tej do Medjugorie w Chorwacji również. W dzisiejszej katastrofie autokarowej zginęło tam 12 pielgrzymów, w tym dziecko, a 25 zostało ciężko rannych. Nie mogę pojąć, jak Bóg pozwala na ból i nieszczęścia ofiar katastrofy oraz ich najbliższych, jednocześnie tak ciesząc się z udziału ludzi w pielgrzymkach? Czy i dlaczego duchowni nie wiedzą o zagrożeniu, by móc wstrzymać wyjazd i zapobiec strasznemu nieszczęściu? Czy... »
nawrócony DODANE12.08.2025 14:51
Czy jeśli prowadziłem grzeszne życie, ale się nawróciłem, przystępuje do spowiedzi i Komunii Św. , to czy mam się bać czyśćca? https://ewangelizuj.pl/swiat-biblii/czy-w-biblii-jest-mowa-o-czysccu/"Odpowiadając na pytanie: „czy w Biblii jest mowa o czyśćcu?”, trzeba uczciwie przyznać, że nie ma w... »
czyściec DODANE12.08.2025 14:46
https://pl.aleteia.org/2017/02/08/czy-w-pismie-swietym-jest-mowa-o-czysccu/Pod tym artykułem o czyśćcu pojawił się taki komentarz. wydaje mi się sensowny. Co Pan... »
Gość DODANE12.08.2025 12:05
Szczęść Boże, od pewnego czasu zastanawiam się nad pewną sprawą. Chodzi o bierne palenie, w liceum dużo osób wokół mnie pali, wiadomo unikam wdychania dymu ale czy muszę rezygnować ze spotkań ze znajomymi? Teraz poznam nowe osoby ze szkoły i posiadam podejrzenia że również palą. Chce się z nimi... »
Gość DODANE12.08.2025 10:14
Czy osoba, która kiedyś korzystała z usług domu publicznego może być szafarzem, udzielać innym komunii? Czy była prostytutka może być członkiem rady parafialnej albo kierownikiem wspólnoty kościelnej? »
Gość DODANE12.08.2025 10:12
Dwie lesbijki wychowują dziecko. Dziecko jest jednej z nich z in vitro ( nasienie od dawcy). Jakie byłoby dla nich rozwiązanie (i dla dobra dziecka), gdyby chciały się nawrócić? »
Gość DODANE12.08.2025 10:11
Czy czytanie książek typu Bóg Urojony to grzech? »
Gość DODANE12.08.2025 10:00
Zacząłem wątpić w spowiedź, bo chyba to kwestia pewnej interpretacji i tradycji. Przecież nie było spowiedzi indywidualnej od samego początku chrześcijaństwa. A Kościół Katolicki przypisuje jej obecnie wielka wagę. Zastanawiam się, czy to rzeczywisty akt miłosierdzia gładzący wszystkie grzechy,... »
więcej »
Zadawanie nowych pytań czasowo wstrzymane. Do czasu, oż się wygrzebiemy z już zadanych :)