Jerzy 13.01.2003 19:17

W jaki sposób zabezpieczyc sie przed niepozadana ciążą (z racji wieku i zwiazanymi z tego powodu komplikacjami) w okresie klimakterium żony?Ponawiam to pytanie po raz drugi,bo nie dostałem odpowiedzi.Zaznaczam, że nie jest moim celem prowokowanie nikogo. Jest to dla mnie autentycznie problem.

Odpowiedź:

Odpowiedzieliśmy kilka dni temu. Prosiliśmy, by w tej sprawie zajrzeć na stronę specjalistyczną. Poniżej jeszcze raz publikujemy tekst owej odpowiedzi.

Za mało szczegółów znamy, by sensownie poradzić. Nie wiemy np. jakie naturalne metody są państwu znane. Jest ich znacznie więcej, niż metoda kalendarzowa, która dziś jest przeżytkiem i służy najwyżej jako metoda pomocnicza. Warto zajrzeć na stronę poświęconą naturalnym metodom planowania rodziny:
.
Na pewno warto zapoznać się z tym, co na tej stronie napisano o postępowaniu w okresie klimakterium:
http://free.med.pl/wrochna/szczegol.htm#klimakterium

Wydaje się, że można też o swoich wątpliwościach porozmawiać ze specjalistą od naturalnych metod planowania rodziny. Można to zrobić na podanej przez nas stronie...
Wydaje się, że po zapoznaniu się z materiałami zamieszczonymi na podanej wyżej stronie można by o problemie porozmawiać konkretniej ze spowiednikiem...


red.