Gość 21.03.2020 20:03

Orędzie Benedykta XVI na 41. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
"...Wszelka tendencja do produkcji programów - nie wyłączając filmów animowanych i gier komputerowych - które w imię rozrywki sławią przemoc, odzwierciedlają postawy antyspołeczne czy wulgaryzują ludzką płciowość, stanowi perwersję, szczególnie wówczas, gdy programy te przeznaczone są dla dzieci i dorastającej młodzieży. Jak wytłumaczyć tę "rozrywkę" niezliczonym niewinnym młodym ludziom, którzy w rzeczywistości są ofiarami przemocy, wyzysku i nadużyć? "
https://papiez.wiara.pl/doc/380215.Oredzie-Benedykta-XVI-na-41-Swiatowy-Dzien-Srodkow-Spolecznego/3
1.W jakie gry granie to grzech ?I jaki to grzech(materia) ? //Bo ksiądz mówił że mimo wszystko granie to nie grzech ale nie jest zachęcane do grania jesli są złe tresci[myśle że słusznie],czy ten tekst z orędzia cos zmienia w tej sprawie ?
2.Jakie książki wolno czytać,filmy oglądać[np. Tolkiena dzieła czy opowiesci z narni tam jest przemoc..],bałem się że tak naprawdę wszystko można uznać za przemoc przepchnięcie w grze w piłke ,zabicie zwierzęcia ?
3.O Jaką przemoc tu chodzi ,co to znaczy że sławią przemoc ?
4.Co to znaczy odzwierciedlają postawy antyspołeczne?

Odpowiedź:

1-2. Nie stworzę listy gir i książek, w które grać można a które nie. Każdy chrześcijanin w swoim sumieniu musi rozważyć, czy korzystanie z konkretnych jest do pogodzenia z jego byciem uczniem Chrystusa czy nie.

3. Sławią przemoc... To znaczy pokazują przemoc jako coś dobrego i bohaterskiego. A przecież przemoc zasadniczo jest czymś złym, prawda?

4. Postawy antyspołeczne... To chyba zasadniczo coś, co można nazwać egozmem. Jestem lepszy od innych, jestem ponad innymi...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg