Kris86 13.10.2006 01:37

Szczesc Boze!
Wiem, ze chodzenie na dyskoteki w piatki jest grzechem, ale jeśli chodze na dyskoteki w czwartki, tyle tylko że ta dyskoteka konczy sie dnia nastepnego ok 2,3 po polnocy (czyli jest to już piatek), to czy to jest grzech? To co mam robić? Wychodzic z dyskoteki przed polnoca, wtedy gdy wszyscy najlepiej sie bawia? Moglbym chodzic na dyskoteki w inne dni, ale wiekszosc dyskotek studenckich jest wlasnie we czwartek. Prosze o odpowiedz na postawione przeze mnie pytania. Z gory dziekuje. Bog zaplac.

Odpowiedź:

Prawo kanoniczne stanowi (kanon 202 § 1)

Dzień w prawie oznacza stały czasokres obejmujący 24 kolejno liczone godziny i zaczyna się od północy, chyba że inaczej wyraźnie zastrzeżono. Tydzień to okres 7 dni, miesiąc okres 30 dni, a rok 365 dni, chyba że miesiąc i rok poleca się brać zgodnie z kalendarzem.

J.