Iwona 02.01.2005 02:00

1. Jaki jest stosunek Kościoła do tych, którzy chcą po śmierci zostać spaleni i na przykład swe prochy rozrzucic po górach?????
2. I co teraz? Kiedyś kupiałm płytę zespołu chrześcijańskiego. Dałam koleżance do przegrania, gdyż nie znalażłam żadnego zdania w stylu nie mozna kopiować, ale jak się okazało.... Na samej płytce na brzegu to pisało. Czy to grzech?
Podobnie z innymi piosenkami, które były na stronie interenetowej w cąłości... Sciągnęłam i zrobiłam sobie z nich płytkę... I też dałam koleżance, ael dopiero niedawno coś mnie tknęło i popatrzyłam jeszcze raz na tę stronę i pisze tam, ze to tyllko piosenki reprezentatywne.... I że kopiować to je można tylko na biwakach:)czyli, ze śpiewać. A jak sie piosenki spodobają to zamówić płytę....

Odpowiedź:

1. Kościół nie jest przeciwny kremacji, o ile nie wypływa z motywów przeciwnych wierze. Moża to zabrzmi dziwnie, ale niektórzy dawniej chcieli palić swoje zwłoki, by zademonstrować w ten sposób swoją niewiarę w zmartwychwstanie.

Co do owego rozsypania prochów. To problem czysto teoretyczny. Póki co polskie przepisy dotyczące pochówków nie uwzględniają takiej możliwości.
Możesz zobaczyć TUTAJ i TUTAJ

2. Czyn taki może być grzechem w takim stopniu, w jakim właściciel piosenek został przez Ciebie skrzywdzony. Zdaniem odpowiadającego jeśli jest to krzywda, to niewielka, więc nie mamy do czynienia grzechem cieżkim.

J.