Gość15 27.07.2018 21:32

Dzień dobry, chciałabym spytać:
1.Czy w piątek można spożywać produkty z żelatyną wieprzową i substancjami typu E nawet jeżeli mogą być pochodzenia zwierzęcego?
2.Jeżeli dużo starsza ode mnie osoba grzeszy czy mam zwracać jej uwagę? Nawet na imprezach czy w szkole?
3.Czy całowanie się dwóch osób tej samej płci to grzech?
4.Czy w grach (zarówno z wieloma graczami jak i z jednym) można zabijać, kraść, itp. tyle że bez złości na drugiego człowieka? Podobne pytanie do seksu nie małżeńskiego w grach (nawet takiego bez nagości, jest tylko informacja)?

Odpowiedź:

1. W piątek nie powinno się spożywać produktów mięsnych. Substancje oznaczone literką E mogą być bardzo różnego pochodzenia, wiec nie ma pojęcia o co może chodzić. Zazwyczaj są to jednak tylko dodatki.

2. Zobacz TUTAJ

3. Są pocałunki i pocałunki. W wielu regionach Polski pocałunek jest standardem przy powitaniu czy pożegnaniu. Tego typu zwyczajowe pocałunki na pewno nie są grzechem. Jeśli pocałunek ma charakter erotyczny, erotyczny podtekst, to będzie grzechem niezależnie od płci całujących się osób.

4. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Zasadniczo gra to gra. Człowiek tam nie zabija naprawdę i nie kradnie. Sęk w  tym, że gra może demoralizować. No bo jeśli się jest w grzech superbohaterem, walczącym o dobro to jeszcze pół biedy. Ale jeśli np. ktoś wpadnie na pomysł gry, w którym jest się np. seryjnym mordercą? Podobnie z kradzieżą. Trudno mi sobie wyobrazić kradzież ze szlachetnych motywów. Czy naprawdę trzeba w grze stawać się złym człowiekiem? Mnie by odgrywanie takiej postaci przeszkadzało. Tobie nie?

To samo z tym niemałżeńskim seksem w grach. Czy nie uważasz, ze odgrywanie czegoś takiego przyzwyczaja, że tak można?

Wydaje mi się, że chrześcijanin powinien unikać gier, w których dobrowolnie wybiera niechrześcijańskie postawy. Gry w których nie jest pozytywnym bohaterem, ale mordercą, złodziejem czy cudzołożnikiem.

J.