Gość 17.08.2011 19:43

witam!
Jak przepowiednie ojca Klimuszki i innych uznanych przez Kosciol przepowiedni maja sie do obiegajacej swiat daty 21.12.2012?
W jakichs przekazach znalazlam informacje, ze koniec swiata przepowiadany jest zupelnie inny niz ten opisywany w biblii.
co po koncu swiata ma nastac wg biblii?
dlaczego Kosciol, skoro widzi ogromne zainteresowanie data 21.12.2012 i tematyka konca swiata nie probuje ludzi w jakis sposob uspokoic? dlaczego nie probuje nawracac, uswiadamiac?
dziekuje

Odpowiedź:

Pan Jezus powiedział, że daty końca świata nie zna nikt. Ani aniołowie, ani nawet On. Tym bardziej nie zna więc jej i diabeł - gdyby ktoś na wiedzę od niego próbował się powoływać.. Wszelkie daty jakie są podawane, są równie prawdopodobne, jak każda inna.

Odpowiadający nie przypomina sobie, żeby w czasach gdy żył czy wkrótce potem, ktoś mówił o jego przepowiedni na temat końca świata. Odpowiadającemu majaczy się coś, że pytany o przyszłość Polski miał zapowiadać jej dobrą przyszłość i twierdzić, że Polacy będą się mieli lepiej niż inni. Wtedy interpretowano to jako zapowiedź, że Polskę ominą jakieś katastrofy, które nawiedzą inne kraje. Po latach widać raczej, że chodziło o zaszczyty, jakich Polska doznała: nie tylko Papież - Polak, którego kocha do dziś cały świat, ale Solidarność z Wałęsą i Okrągły Stół i pokojowe wyjście radzieckich wojsk i wejście do NATO, do Unii... Naprawdę mamy z czego być dumni....

J.