ewa 08.10.2009 13:16

jesteśmy w trudnej sytuacji finansowej do gops podpisałam oświadczenie że nie pracujemy dorywczo ,a sprawa jast taka że mąż pracuje na czarno płaci krus ale środki nie wystarczają na utrzymanie rodziny mamy 4-ro dzieci które się uczą ja jestem na zasiłku stałym mam ... -zł nie mam możliwosci pójścia do pracy-pracowałam trochę ale nie da rady tego pogodzić,musiałam przyjść do domu mam wyrzuty sumienia że to grzech podawać tak ale co zrobić w inny sposób nic nie dostaniemy pomocy. chodzi o to czy korzystając w ten sposób z pomocy mogę chodzić do komuni jak to pogodzić. bardzo proszę o szybką odpowiedż.

Odpowiedź:

Na pewno nie jest to uczciwe, ale odpowiadający widzi jeden, ważny czynnik usprawiedliwiający Twoje postępowanie: troska o utrzymanie rodziny. Wyżywienie dzieci, dostarczenie im minimum tego, co mieć powinny, to na pewno ważna sprawa.

Nie napisałaś ile na czarno zarabia mąż. Twoje 200 parę złotych to bardzo mało. Jeśli w sumie nie starcza wam na utrzymanie, to widać owe przepisy gopsu nie są zbyt życiowe...

Czy możesz przystępować do komunii? W tej kwestii lepiej spytaj spowiednika...

J.