Gość 22.01.2024 11:39

Czy jak nazwa grupy na messengerze do której należę lub jej zdjęcie profilowe jest obraźliwe wobec kogoś lub nawiazuje nazwą kierunku studiów (bo to grupa że srudiow) do homoseksualizmu, czy powinno się taką grupę opuścić czy normalnie mogę na niej być i funkcjonowac? Raz zmieniłam nazwę grupy na normalną ale ktoś znowu ją zmienił. Czy powinnam znowu zrobić to samo?

Jeśli chodzi o obrazliwe zdjęcie profilowe grupy to dotyczy już grupy nieaktywnej z byłej klasy. Mam ją opuścić, zmienić zdjęcie, czy to po prostu zostawić i nic nie robić?

2. Czy powinno się jakoś reagować na nieodpowiednie, wulgarne, np w nieodpowiedni sposób nawiązujące do Jezusa, zachowanie na rozmowach, grupach na messengerze których jest się członkiem (np grupa dotyczaca studiów).?

Odpowiedź:

Dobrze wyrazić dezaprobatę wobec działań, które są obraźliwe lub bluźniercze. Jeśli to się nie zmienia to czy opuścić grupę czy nie będzie zależało od zważenia powodów, dla których się w niej jest i powodów, dla których się ją powinno opuścić. Jeśli grupa jest nieaktywna, to nie ma czym sobie zawracać głowy.

Tak by, to widział.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg