maczek 16.02.2006 21:14

witam
mam pytanie... chodzi o sakrament bierzmowania... mam 20 lat i powiem szczerze ze ominalem ten sakrament jak moi rowiesnicy do niego przystapili... i tutaj moje pytanie jest... jakie sa teraz mozliwosci dostapienia do tego sakramentu? i czy bierzmowanie jest wymagane do slubu koscielnego?

Odpowiedź:

1. Nic nie stoi na przeszkodzie, by w wieku 20 lat przyjąć bierzmowanie. Jeśli chcesz to zrobić, skontaktuj się ze swoim proboszczem lub innym kapłanem. Oni poinformują Cię o szczegółach, bo potrzebne będzie odpowiednie przygotowanie...

2. Prawo kaniniczne stanowi (KPK, kanon 1065, § 1):

"Katolicy, którzy nie przyjęli jeszcze sakramentu bierzmowania, powinni go przyjąć przed zawarciem małżeństwa, gdy jest to możliwe bez poważnej niedogodności".

J.