Gość033 30.10.2023 17:00

WITAM
KTOŚ JAKIŚ CZAS TEMU ZADAŁ TU PYTANIE ODNOSNIE ŁAMANIA PRAWA USTANOWIONEGO PRZEZ LUDZI JAK PRZYKŁAD PODAŁ DOSTEPNOŚĆ DO BRONI, BADANIE TECHNICZNE POJAZDÓW,I JAKĄS BUDOWE WIAY CZY GARAŻU.
ODPOWIADAJĄCY NAPISAŁ ŻE UNIKANIE BADAŃ TECHNICZNYCH JEST W JAKIMŚ SĘSIE ZŁE, JA TEZ JESTEM ZWOLENNIKIEM TAKICH BADAŃ ALE NIE O TYM.

PYTANIE BRZMI SKORO UNIKANIE BADAN TECHNICZNYCH JEST W JAKIMĆ SESIE ZŁE T0 JAK SIE ODNIEŚC DO KRAJÓW W KTÓRYCH TYCH BADAŃ NIE MA /MIESZKAM 15 KM OD GANICY Z UA TAM NIE MA BADAŃ TECHNICZNYCH MAŁO TEGO W WIEKSZOSCI KRAJÓW NA ŚWIECIE ICH NIE MA AZJA USA CZY ROSJA TAM TEŻ ICH NIE MA DLATEGO TO DOSKONAŁY PRZYKŁAD NA TO CZY ŁAMANIE PRAWA LUDZKIEGO JEST GRZECHEM.
W PYTANIU NIE CHODZI O SAM SĘS BADAŃ TECHNICZNYCH BO TO JEST JASNE ŻE SĄ ONE WAŻNE. ALE TO TROCHĘ DZIWNIE ZABRZMIAŁO ŻE UNIKANIE BADAŃ TECH. JEST W JAKIMŚ SESIE ZŁE CZYLI CO JESLI KTOŚ MIESZKA W KRWJU GDZIE BDAN TECHNICZNYCH NIE MA NIE POPEŁNIA ŻADNEGO ZŁA A JUZ 20KM DALEJ JEST KRAJ W KTÓRYM PRZEGLĄDY SĄ TO TAM POPEŁNIA ZŁO?
TAKICH PRZEPISÓW JEST CAŁA MASA TEN JEST TYLKO PRZYKŁADEM.

W EUROPIE DUZY NACISK KŁADZIE SIE NA EKOLOGIE NP ZAKAZ PALENIA WĘGLEM W WIEKSZYCH MIASTACH W INNYCH KRAJACH TEGO NIE MA I CO ZNOWU TEN W KRAJU Z ZAKAZEM POPEŁNA ZŁO A TEN GDZIE ZAKAZU NIE MA ZŁA NIE POPEŁNIA.WIADOMO ŻE KAŻDY Z TYCH PRZEPISÓW MA W JAKIMŚ STOPNIU CHRONIC LUDZI JAK TO ZROZUMIEĆ ?

PROSZE O UKRYCIE PYTANIE NIE CHCE ŻEBY KTOŚ POMYSLAŁ ŻE ZACHĘCAM DO UNIKANIA PRZEGLĄÓW ;)
I JESZCZE RAZ PODKREŚLAM NIE CHODZI O TO CZY BADANIA SA WAZNE CZY NIE ALE O TO ŻE CO KRAJ DO INNE PRAWO

Odpowiedź:

Ukrywanie pytania byłoby pozbawieniem sensu odpowiedzi, a nie ma w nim niczego, co mogłoby być dla kogoś gorszące...

W sprawie badań technicznych samochodu... Istota problemu jest to, by samochód, którym jeżdżę był sprawny. To znaczy w tym zakresie, w jakim ma to wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Jeśli nie działa mi opuszczanie lewej tylnej szyby albo jeśli przestał działać tempomat albo klimatyzacja, to nie ma to wpływu na bezpieczeństwo jazdy. Ale już na przykład zużyte hamulce, brak świateł albo problemy w układzie kierowniczym mogą skutkować bardzo niebezpiecznymi zdarzeniami. Chodzi więc o to, żeby zadbać jakoś o to, by samochód był sprawny. I coroczne badania techniczne mają uniemożliwić poruszanie się po drogach samochodami które z racji usterek mogą zagrażać i kierującemu takim samochodem i innym uczestnikom drogowego ruchu.

Co do palenia węglem. W ogóle nie widzę tu problemu moralnego. Problem jest natury prawnej: tak a tak wymaga prawo, a jak nie, to kary. Co innego palenie czymś, co przy spalaniu staje się mocniej niż spaliny powęglowe toksyczne.

J.

 

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg