Michał 03.10.2004 11:20

Szczęść Boże.

Jakiś czas temu, chyba 29 sierpnia pytałem się dlaczego ludzi zachęca się do czytania Pisma Świętego. N o bo jak by bliżej przyjrzeć się Pismu (a przynajmniej NT) są pewne nieścisłości. Nazwałem je „kwiatkami”. Z tonu odpowiedzi wyczułem że trochę z tymi „kwiatkami” przesadziłem. Proszę się nie obrazić ale nie mogę się z tym zgodzić. Przykładowo w Ewangelii św. Łukasza w rozdziale 18 (wiersze 35 – 43) czytamy, że Jezus uzdrowił niewidomego W DRODZE DO Jerycha, a w Ewangelii św. Marka czytamy że miało to miejsce w podczas WYJŚCIA z Jerycha. Jest to rozdział 10 (wiersze 46 – 52).

Przeglądałem pytania i Wasze odpowiedzi i przez przypadek wszedłęm na jedną ze stron gdzie było napisane, że jeszcze większe nieścisłości są w innych częściach Pisma : np. śmierć i zmartwychwstanie Jezusa, losy króla Dawida, okoliczności wyjścia Izrlaelitów z Egiptu, itp. o okolicznościach narodzin Jezusa itp.

I powiem szczerze że bardzo przez to zniechęciłem się do chodzenia do kościoła. Zastanawiam się czy nie byłoby lepiej , gdybym o tym nie wiedział. Dlatego chciałem się zapytać jak księża, katecheci, zakonnicy radzą sobie z takimi myślami i wątpliwościami. Bo podejrzewam że tych „kwiatków” jest więcej i muszą oni jakoś o nich wiedzieć i jakoś muszą sobie z nimi radzić , że się nie zniechęcaja. Może jest jakaś książka tłumacząca to jak zrobić? Bardzo bym prosił o tytył i autora. No bo mi się wszystko wydaje podejrzane. Ja stawiam sprawę tak – nie idę w niedzielę do kościoła (no bo przestałem chodzić) no bo skoro Pisma Świętego nie pisał byle kto, tylko szczególni ludzie których myślami kierował Bóg to jak Bóg mógł się mylić i nie przewidzieć że gdzieś za ok. 2000 lat narodzi się ktoś (czyli ja) który przez to niechlujstwo – ten niemiłosierny bałagan przestanie chodzić do kościoła i przestanie być dobrym człowiekiem. Bo ja chcę aby Pismo Święte czytało się tak jak się czyta dobrą książkę sensacyjną, artykuł w gazecie aby wszystko było dokładnie opisane, aby wszystko miało logiczną całość. A jak się okazuje tak nie jest.

Ps. Bardzo dziękuję za odpowiedź na poprzednie pytania. Wielkie Bóg zapłać dla Pana katechety J. oraz dla kogoś który podpisał się WM. Zdaje się że ta osoba poraz pierwszy odpowiedziała na moje pytanie.

Odpowiedź:

Zobacz TUTAJ

J.