Gość04 26.11.2021 22:03

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

1.Czy udział w wycieczce szkolnej na „Body Worlds” jest grzechem? Przyznam się, że zdecydowałem się pojechać, bo uznałem, że to wystawa naukowa i przyda mi się w nauce anatomii w przyszłości.

Akurat miałem czas kiedy przygotowywałem się do spowiedzi i zastanawiałem się rownież nad tym czy nie wyznać tego jako grzechu, ale po kilku dniach robienia rachunku sumienia i czytania różnych opinii na ten temat doszedłem do wniosku, że nie popełniłem grzechu, więc nie wyznałem udziału w tej wycieczce na spowiedzi. Nie ze strachu czy ze wstydu tylko oceniłem w sumieniu, że nie mam grzechu.

Czy według odpowiadającego popełniłem grzech bycia na tej wystawie, a moja spowiedź była świętokradzka?

2.Czy Kościół wydał jakieś stanowisko o uboju rytualnym? Czy katolik może popierać zakaz tego uboju dla dobra tych zwierząt czy może wolność religijna jest tutaj ważniejsza?

Z góry dziękuje za odpowiedź. Z Bogiem

Odpowiedź:

1. Moim zdaniem nie było grzechu, zwłaszcza grzechu ciężkiego.

2. Kościół nie zabrania uboju rytualnego. Zresztą niewiele ma do zabraniania, skoro sprawa dotyczy innych religii. Katolik może oczywiście popierać zakaz, ale może tez optować za tym, by go nie wprowadzano. I szczerze mówiąc to chyba jakaś histeria. Ubój rytualny nie jest związany z  nie wiadomo jakim okrucieństwem wobec zwierzęcia. Na pewno porównywalnym z tym, co dzieje się w zwyczajnych rzeźniach. Bo to tłumaczenie się np. ze zwierze ogłuszone prądem itd... Takie dyrdymały.

J.