Gość 12.10.2021 14:02

Szczęść Boże. Chciałabym zapytać co osoba odpowiadająca myśli o (...) z jednej strony wydaje się być wiarygodnym duchowym - prowadzi inicjatywę męskiego różańca i tym podobne, z drugiej strony przedstawia wizję Ostrzeżenia czyli ptrześwietlenia sumień, które według niego już niedługo się wydarzy, uważa że pandemia jest fałszywa, przepowiada znaki nadejścia końców czasu, które już następują, ogólnie przedstawia apokaliptyczną wizję świata. W ogóle wielu księzy przepowiada już koniec świata odwołując się do odczytywanych przez nich znaków. Ludzie są już tym tak przesiąknięci że ja na każdym kroku słyszę tylko : Apokalipsa nadchodzi - nawet moja sąsiadka przepowiada już że za parę lat będzie głód, później wojna, i koniec świata. Twierdzi że według niej to wszystko się sprawdza co zapisane jest w Piśmnie. Co o tym wszytskim myśleć? Ja sama zaczynam się już w tym wszystki gubić i tak naprawdę już nie mam pojęcia kogo słuchać skoro nawet u księży występują takie rozbieżności.

Odpowiedź:

1. Chyba nie byłoby dobrze, gdyby w tym serwisie zaczęły się pojawiać oceny działalności różnych księży. Odmawiam takiej odpowiedzi.

2. O tyle zgadzam się z tezami, że "nadchodzi apokalipsa", że ona faktycznie już się dzieje. Od wstąpienia Jezusa do nieba, od zesłania Ducha Świętego. Ciągle od tamtego czasu dzieje się to, co autor natchniony w tej księdza zapowiadał: trwa beznadziejna walka zła, które już zostało na krzyżu pokonane,  z dobrem. Szatan ciągle nie może się pogodzić z tym co się stało i próbuje udawać, że nic się jeszcze nie rozstrzygnęło. W tym sensie Apokaplipsa cały czas trwa.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg