Gość04 14.04.2021 17:59

1.Jak radzić sobie z popędem płciowym, kiedy jestem nastolatkiem, nie oglądam pornografii, nie wyobrażam sobie żadnych scen, ani się nie onanizuje? Popęd jest coraz większy z dnia na dzień. Boje się, że nie wytrzymam i popełnię jakiś z tych grzechów.

2.Słyszałem o kanonizacji jakiegoś rzekomo brutalnego inkwizytora i jestem ciekawy za co został on kanonizowany? Nie wiem co o tym myśleć.

3.Kolega miał zawalony dzień zadaniami domowymi. Potrzebował zadania na dzień następny i nie dałby rady go zrobić, bo już było naprawdę późno i nie miał już czasu. Poprosił mnie o zrobienie tego jednego zadania, a ja się zgodziłem. (Gdyby to było z lenistwa to odmawiam, bo już miałem takie sytuacje w życiu i odmawiałem) Czy mam grzech nieuczciwości w tym przypadku? Kolega powiedział mi, że to jest wyjątkowa sytuacja.

4.Czy leżenie w łóżku w pokoju podczas niektórych lekcji online można uznać za grzech. Czasami lekcje są bardzo nudne i nie interesują mnie te przedmioty. Oczywiście jeśli nauczyciel każe coś zrobić to robie, ale jeśli nauczyciel tylko mówi to czasami nie siedzę i nie skupiam się na lekcji w 100 procentach.

5.Można pragnienie seksu z fajną dziewczyną uznać za grzech? Jeśli jest jakaś ładna dziewczyna, ale ja nie mam o niej myśli nieczystych, tylko myśle sobie, że może kiedyś oczywiście po ślubie bym z nią chciał współżyć.


Dziękuje bardzo za odpowiedz.
Z Panem Bogiem

Odpowiedź:

1. Możesz profilaktycznie zastosować się do rad, które podałem TUTAJ

2. Potrzebne byłoby podanie o kogo konkretnie chodzi.

3. A było to uczciwe? Chyba nie, prawda? Z drugiej strony, czy stało się coś bardzo złego? Nie. Raczej swoja nieuczciwości koledze pomogłeś... Na pewno nie jest to coś, co trzeba by sobie wyrzucać.

4. Nie jest to grzech.

5. Takie stawianie sprawy grzechem nie jest - myślenie, że po ślubie. Ale też pozwalanie sobie na takie pragnienie łatwo może zamienić się w pragnienie grzeszne... No bo na razie trzeba poczekać co najmniej kilka lat..

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg