OBRZYDLIWY KŁAMCA 13.02.2021 21:06

Jestem kłamcą, grzesznikiem, obrzydliwym... Ja nie mam żadnych najmniejszych wątpliwości że za ten czyn czeka mnie potępienie i nie dam rady z tym nic zrobić. Proszę powiedz co mogę zrobić w mojej sytuacji by Pan Jezus którego tak mocno kocham mi pomógł. Wiem że pomocy nie znajdę w Konfesjonale ponieważ w moim mieście spowiedź jest bardzo po łepkach, nawet celkowe chodzenie do "ostrego księdza" nie daje nic żadnej rady. Przejdźmy do sedna mojego problemu.

Jestem uzależniony od masturbacji, uzależnienie od masturbacji pociągnęło za sobą uzależnienie od kłamstwa i życie w ciągłej mitomanii. Polega to na tym że (...) Nie wiem już jak mam co zrobić żeby przestać to regularnie robić. Ja wiem że robie źle ale poczucie zła jest u mnie już tak silne że boję się patrzeć na obrazy Jezusa bo wiem że on czuje ból zażenowanie i pogarde moim czynem. Pragnę to odpokutować by Jezus kochał mnie i wybaczył mi. Co mam zrobić proszę pomocy? Prosze nie radzić mi psychoologa w moim mieście nie ma nic takiego a prywatnie nie stać mnie. Dobry człowieku jeśli masz chwilę proszę pocyl się nad moją historią i daj mi jakąś radę. Co robić gdy nadchodzą takie chwile jak z nich się wydostać. Dodam tylko że nie posiadam drugiej połówki.Pomocy !

Odpowiedź:

Problem masturbacji pokazuje, że seksualność to ogromna siła. Może budować - miłość, nowe życie - ale może i prowadzić do destrukcji. Człowiek popędu seksualnego nie jest w stanie się pozbyć. Powinien jednak nad nim zapanować. Tak by to popęd służył człowiekowi, nie człowiek jemu.

Jak to zrobić? Najobszerniejsze co na ten temat napisałem znajduje się TUTAJ. NI sensowniejszego raczej nie wymyślę.

J.