kuba9131 12.02.2021 19:47

Dlaczego Bóg stworzył mnie bez pytania, ja wołałbym nigdy nie istnieć i to zarówno ciałem jak i duszą. Teoretycznie można odpowiedzieć ,,jak miał spytać skoro jeszcze nie istniałem" ale Bóg przecież zna przyszłość i wiedział że będę wolał nie istnieć więc po co mnie stworzył ?
A dlaczego wolałbym nie istnieć, trochę dlatego że życie doczesne jest ciężkie ale jednak bardziej chodzi mi o to że nie wiem czy np. nie trafię na wieczność do piekła. Życie doczesne porównuję do gry hazardowej a wyniki otrzymujemy po śmierci, tylko że w grze hazardowej mamy trzy wybory - możemy grać i wygrać wszystko, możemy przegrać wszystko ale też jest trzecia opcja czyli nie brania udziału w grze i zostać z tym co się ma czyli nie ryzykować. Niestety my nie mamy analogii w postaci trzeciego wyboru czyli nie istnienia, są tylko dwie opcje: jeśli się trafi do nieba to wygrywa się (czyściec można zaliczyć do wygranej bo jest pewność zbawienia), jeśli do piekła to przegrywa się; zostaliśmy pozostawieni w sytuacji dwóch dróg bez wyjścia (a przecież nawet Jezus powiedział do Judasza że ,,lepiej żeby się nie urodził" , no ale takiego wyboru nie ma). Teoretycznie Bóg stworzone raz istoty nie unicestwia ich, no okey mogę przyjąć ten argument tylko dlaczego nie dał takiej możliwości człowiekowi aby on sam z siebie mógł przestać istnieć, nasza wolna wola w tym konkretnym przypadku została ograniczona; skoro Bóg nie chce tego uczynić to nie no ale człowiek mógłby nie mieć skrupułów tego zrobić gdyby tylko miał taką możliwość.
Skoro istnieję to postaram się uniknąć piekła, ale już do końca życia będę miał poczucie że wolałbym nie istnieć, zresztą tyle lat nie istniałem i dobrze mi wtedy było.

Odpowiedź:

Z tego powodu wolałbyś nie istnieć?

Napisał św Paweł, usłyszymy w następną niedzielę w Kościele...

Jeżeli Bóg z nami, któż przeciwko nam? On, który nawet własnego Syna nie oszczędził, ale Go za nas wszystkich wydał, jakże miałby także wraz z Nim wszystkiego nam nie darować? Któż może wystąpić z oskarżeniem przeciw tym, których Bóg wybrał? Czyż Bóg, który usprawiedliwia? Któż może wydać wyrok potępienia? Czy Chrystus Jezus, który poniósł za nas śmierć, co więcej – zmartwychwstał, siedzi po prawicy Boga i przyczynia się za nami?

Jeśli Ty chcesz i Bóg chce, to musi się udać :)

J.

 

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg