Gość2020 20.10.2020 23:00

1.Czy można modlić się do każdej osoby Boskiej. Czy jest jakaś różnica?
2.Jestem zaniepokojony ludźmi Kościoła. Uwaga! Świeckimi nie księżmi! Katolicy masowo odchodzą od nauki Kościoła, mam wrażenie, że duża część KATOLIKÓW nie chodzi nawet do kościoła na msze, nie liczy się z nauczanie Kościoła, np. w kwestii aborcji, homoseksualizmu, rozwodów, itp. Co to jest za Kościół(w sensie katolicy)? Przez to, że ludzie odchodzą od Kościoła oni mogą się wszyscy potępić, a po drugie to się przekłada na życie prywatne i publiczne. Legalna aborcja, homomałżenstwa na zachodzie, eutanazja, rosnąca liczba rozwodów, itp.... Ja czasami mam tego dosyć! Jak sobie radzić? Ja chce przez swoje życia dawać temu światu jeszcze nadzieje, co nie znaczy, że nie widzę w sobie błędów, ale mi chodzi o masowy problem. Oczywiście prawdziwych Katolików też znam.

Odpowiedź:

1. Oczywiście. Zwróć uwagę, że w Kościele tez odmawiamy modlitwy do różnych osób Trójcy. Ot, koronka do miłosierdzia Bożego: cała jest do Boga Ojca, a jej końcówka, do Jezusa...

2. No cóż, ludzie są jacy są. Może się nam to nie podobać, ale trzeba ich takimi jacy są kochać. Cóż by to była za zasługa, gdybyśmy kochali tylko samych dobrych, pobożnych i sprawiedliwych?

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg