Gość 11.08.2020 14:27

https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/56855c

Służby chyba nie miały na celu ośmieszania tego człowieka (zresztą nazwiska podejrzanych nie są podawane do wiadomości publicznej).
Czy to naprawdę taki problem, jeśli nawet się wykręci trochę ręce dorosłemu facetowi? Poza tym, unieruchamia się osoby zatrzymane nie tylko, żeby nie uciekły, ale żeby się nie skrzywdziły, nie popełniły samobójstwa itd.
Porównując z amerykańską policją to polska jest dosyć "ciapowata". Pozwalają sobie krzyczeń i może nawet pluć w twarz, zastanawiam się na ile to jest dobre wyjście (bo wtedy nie prowadzi to do państwa totalitarnego, ludzie nie boją się demonstrować i sprzeciwiać władzy), a na ile jest to niepoważne, że z policją można robić co się chce). Policja amerykańska od razu by się zajęła osobą, która na nią pluje, szarpie itd. Czy właśnie policja nie powinna budzić więcej respektu?
Nie wiem jak oceniać wydarzenia z panem Michałem Sz.(Margot). Z jednej strony cieszę się, że służby dobrze działają, ale być może trochę przesadziły? Po tym incydencie sprzed roku właśnie z tym domniemanym (?) pedofilem boję się teraz mieć opinię na ten temat, bo wtedy wydawało mi się, że wszystko ok, a jednak nie było ok. I nie ufam już swojemu osądowi.
Ogólnie jeśli chodzi o LGBT w Polsce - czy Pan Odpowiadający też uważa jak niektórzy, że zostali cynicznie wykorzystani w kampanii? Bo gubię się i nie wiem już gdzie jest granica między bronieniem narodowej tożsamości a rzekomym(?) atakiem na LGBT.
Co Pan Odpowiadający sądzi o "Strefach Wolnych od LGBT" zmienionych następnie na "Strefy wolne od ideologii LGBT"? (najpierw takie naklejki w gazecie, potem przegłosowywanie takiego postulatu w gminach). Zaznaczając przy tym, że tabliczki z tym napisem przy wjeździe do miast były wywieszane podobne przez działacza LGBT, a nie same gminy.
Czy LGBT to ludzie czy ideologia?

Odpowiedź:

Osąd każdy może mieć wedle tego, co sam uważa. Nie chciałbym tu narzucać widzenia spraw. Można się ze mną nie zgadzać...

1. Tak jak napisałem w poprzedniej odpowiedzi uważam, że "pokazówka" przy aresztowaniu to niepotrzebne używanie przemocy. To coś zupełnie innego niż używanie jej w sytuacji zamieszek.

2. Nie umiem ocenić, czy w przypadku "Margot" tymczasowe aresztowanie było potrzebne czy nie. Ale zdecydował sąd na wniosek prokuratora, nie policja. Tyle że z Polsce z bardziej błahych powodów stosuje się areszt tymczasowy. A w tym wypadku mamy nie tylko możliwość ukrywania się czy mataczenia. Przede wszystkim spore prawdopodobieństwo, ze na wolności sprawca będzie dalej podobnych czynów dokonywał. Czyli bił, bo tak mu się podoba.

3. W sprawie LGBT.... Jak widać cała sprawa jest przekłamaniem. Miasta mają prawo wspierać rodziny i dziwne,m że to rodzi sprzeciw.

4. LGBT to ludzie wyznający pewną ideologię. Tak jak komuniści to ludzie wyznający ideologię komunistyczną, faszyści to ludzie wyznający faszyzm itd itp. Mało kto deprecjonuje człowieczeństwo ludzi LGBT. Bardzo wielu zwyczajnie nie zgadza się z wyznawaną przez nich ideologią. Mówienie, że byc przeciw LGBT to być przeciw człowiekowi to tak jak powiedzieć,że przeciwko człowiekowi jest bycie przeciwnym kłamstwu czy kradzieżom...

J.

 

 

 

 

 

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg