L. 23.03.2020 21:17

Do mojego poprzedniego pytania sprzed kilku minut:
Znalazłem taką stronę http://www.ultramontes.pl/o_postach.htm ale tu piszą że nie wolno jeść w piątek np. rosołu. I teraz to już nie wiem, bo o piątkowym poście można znaleźć tyle sprzecznych opinii że kogo tu słuchać? Przecież Bóg jest jeden. Mógłby Odpowiadający napisać co z tego co tam napisano jest prawdą co nie? Przecież rosół to nie mięso, to jest oczywiste. O ślimaki można się spierać ale rosół?

Odpowiedź:

Ta strona jest stroną tradycjonalistów....

Kościół dziś nie podaje piątkowych jadłospisów. Zasada ogólna jest jaka jest - powstrzymać się od pokarmów mięsnych - a co kto uzna za mięso, to już jego rzecz. Wiadomo, że schabowy czy udko z kurczaka to mięso. Podroby też. Ale jeśli chodzi o "maszczone", rosoły itd itp.. Albo i różne robactwo, które dziś ludzie jedzą, to już Kościół zostawia sumieniu tych, którzy tego wyboru dokonują. Bobra i kaczkę uznałbym za mięso, ale rożne owoce morza - już nie.

W sumie to czasem się zastanawiam, czy parówki są daniem mięsnym. Podobno bywają bezmięsne ;) A odpowiedziałem pytaniem, gdzie się to kupuje dlatego, że są stoiska mięsne i stoiska z rybami. Tak więc można poznać za co się uważa coś, co się chce zjeść :)

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg