XYZ 07.12.2019 20:12

1.Co to znaczy "jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i poprawiać się" czy należy się obawiać strasznej kary w niedalekiej przyszłości?
2.Czym jest pokuta?Czy to ma być wkurzenie siebie aby chodzić wkurzonym i nabuzowanym emocjonalnie?

Fragment Objaiwenia z Akity
"13 października przypadał w sobotę. Siostra Sasagawa nie wiedziała, że była to 56. rocznica ostatniego objawienia w Fatimie. Podczas porannej modlitwy wizjonerka ujrzała, jak z tabernakulum tryska nadprzyrodzone światło. W tej samej chwili figura Najświętszej Maryi Panny wydzieliła cudowny zapach, który wypełnił kaplicę. Kiedy siostra Agnes zaczęła odmawiać Różaniec, usłyszała słowa:
"Moja kochana córko, wsłuchaj się uważnie w to, co mam ci do powiedzenia. Powiesz to swemu przełożonemu. Powiedziałam ci już, że jeżeli ludzie nie zaczną pokutować i nie poprawią się, Ojciec ześle na ludzkość straszliwą karę. Będzie to kara większa niż potop, nieporównywalna z niczym, co widział świat. Ogień spadnie z nieba i unicestwi większą część ludzkości, dobrych na równi ze złymi, nie oszczędzając ani kapłanów, ani wiernych. Ci, co ocaleją, będą czuć się tak samotni, że będą zazdrościć umarłym. Jedyną bronią, jaka wam pozostanie, to Różaniec i Znak pozostawiony przez mego Syna. Codziennie odmawiajcie Różańcowe modlitwy. Na Różańcu módlcie się za papieża, biskupów i kapłanów.
Działanie szatana przeniknie nawet Kościół, do tego stopnia, że będzie można zobaczyć kardynałów sprzeciwiających się innym kardynałom i biskupów występujących przeciwko innym biskupom. Kapłani, którzy Mnie czczą, będą wyszydzani i prześladowani przez swych współbraci... świątynie i ołtarze będą plądrowane; Kościół będzie pełen tych, którzy pójdą na kompromis, a szatan będzie kusił wielu kapłanów i osoby konsekrowane, by opuścili służbę Panu.
Diabeł będzie występował szczególnie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Powodem mego smutku jest myśl o zatraceniu tak wielu dusz. Jeśli grzechy będą coraz liczniejsze i poważniejsze, nie będzie już dla nich przebaczenia.
Powiedz to odważnie swemu przełożonemu. On będzie wiedział, jak zachęcić was do modlitwy i podjęcia dzieł zadośćuczynienia.
Dziś mówię do ciebie ostatni raz za pomocą żywego głosu. Od tej chwili będziesz posłuszna temu, kto jest posłany i swemu przełożonemu. Odmawiaj jak najczęściej Różaniec. Tylko Ja jedna wciąż mogę ocalić was przed zbliżającym się nieszczęściem. Ci, którzy mi zaufają, zostaną ocaleni".

Odpowiedź:

1. Tak, można się spodziewać kar za grzechy w niedalekiej przyszłości. Zawsze można, czy jest o tym mowa w objawieniach czy nie. Zawsze można, gdy ludzie nic sobie nie robią z Bożego prawa i dopuszczają się ciężkich zbrodni.

2. Pokuta to w pierwszym rzędzie odwrócenie się od zła. Po drugie naprawienie tego zła, które się wyrządziło (albo ktoś wyrządzi, bo można tez podjąć pokutę za kogoś). Naprawiamy podejmując modlitwę, jałmużnę (wszelkie dzieła miłosierdzia) i post. A czy do tego trzeba chodzić nabuzowanym... Cóż, nie rozumiem skąd w ogóle takie przypuszczenie.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg