Gość 05.10.2019 15:25

Można prosić o odpowiedz na każde z tych pytań
1.Jak należy rozumieć ciasna bramę ,czy katolik nie powinien popierać rozwoju techniki i ułatwiania sobie życia ?
2.Czy katolik powinien żyć tak aby mu się trudno i źle żyło ,czy to jest ta wąska droga -zycie takie że każda rzecz sprawia trudność ?
3.Czy to oznacza że grzech lekki też prowadzi do zguby?
4.Czy katolikowi nie może się powodzić i żyć dobrze bez spięcia czy powinien być cały czas wkurzony bo wąska droga i ciasna brama?

Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują!

Odpowiedź:

Odpowiedź na to samo praktycznie pytanie można znaleźć na stronie głównej. Jest wyróżnione, z obrazkiem Tyle że tam dotyczy wersji Łukasza, nie Mateusza... Zobacz TUTAJ. Dlatego tylko w skrócie.

Może tekst.

Wchodźcie przez ciasną bramę! Bo szeroka jest brama i przestronna ta droga, która prowadzi do zguby, a wielu jest takich, którzy przez nią wchodzą. Jakże ciasna jest brama i wąska droga, która prowadzi do życia, a mało jest takich, którzy ją znajdują! (Mt 7, 13-14).

Kontekstem jest Kazanie na Górze. Wymagania, jakie Jezus stawia swoim uczniom. To one są ciasną bramą i wąską drogą, w przeciwieństwie do tego, czego uczyli faryzeusze i uczeni w Piśmie. Nie chodzi więc ani o unikanie nowinek technicznych ani o szukanie cierpienia, ale o wierne trwanie w nauce Jezusa. Która to nauka wielu będzie uwierać, wyda im się ciasna...

J.

 

 

 

 

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg