Gość 25.09.2019 11:21

Mam pytania do tej odpowiedzi
1.Co oznacza że w "W Edenie człowiek dla zdobycia pożywienia nie musiał się wysilać.." ?
2.Czy to jest łaska Boża że jest rozwój rolnictwa i jest mechanizacja i pestycydy ?
3.Czy to oznacza że człowiek nie może mieć teraz żadnej normalnej moralnej radości bo "przeklęta niech będzie ziemia.. " ?
4.Czy rozwój technologiczny jest niemoralny ?
Rdz 15
15 Pan Bóg wziął zatem człowieka i umieścił go w ogrodzie Eden, aby uprawiał go i doglądał. 16 A przy tym Pan Bóg dał człowiekowi taki rozkaz: «Z wszelkiego drzewa tego ogrodu możesz spożywać według upodobania; 17 ale z drzewa poznania dobra i zła nie wolno ci jeść, bo gdy z niego spożyjesz, niechybnie umrzesz»8.


https://zapytaj.wiara.pl/pytanie/pokaz/58c20a

Odpowiedź:

1. Co znaczy, że w Edenie człowiek nie musiał się dla zdobycia pożywienia wysilać? Ano to co znaczy. Że rosło mu samo i brał ile chciał.

2. Nie wiem czy rozwój rolnictwa jest łaską Bożą. Na pewno łaską jest to, ze człowiek ma rozum i potrafi go wykorzystać. A rozwój rolnictwa jest dobry, bo ratuje ludzi przed głodem.

3. Przekleństwo ziemi nie polega na braku radości człowieka. Proszę przeczytać dalszy ciąg tej wypowiedzi. Tam napisano, że teraz człowiek będzie musiał w pocie czoła zdobywać od ziemi pożywienie.

4. Rozwój technologiczny jest realizacją Bożego błogosławieństwa: czyńcie sobie ziemie poddaną. Jest zły wtedy, gdy służy złym celom. Np. produkcji broni masowego rażenia.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg