Gość 29.08.2019 14:18

Czy to że lubię ubiór hipisów, boho styl i ubiorę się podobnie będzie grzechem? Nie popieram tego że żyją w wolnych związkach i tego co jest przeciw kościołowi, ale podoba mi się ich styl i jak fotografuję ludzi to najchętniej robiłabym zdjęcia właśnie w takim starym stylu, kolorowe, jak z Polaroidu. Czy to nie jest gorszące dla kogoś?

2. Przesadnie bałam się zła, teraz czasami też mi się zdarzy. Wykorzystywałam modlitwę do Michała Archanioła kiedy tylko zobaczyłam jakiś zły znak, albo hello kitty, albo po prostu miałam nieczyste myśli lub przy innych sytuacjach . To było przesadne... Spowiadalam się z tego, ale powiedziałam to zbyt ogólnikowo '' przesadnie bałam się zła, ale to było bardzo przesadnie '' coś w tym stylu, nie powiedziałam natomiast o co w tym chodziło. Wydaje mi się że to po prostu zatailam, z jednej strony nie wiem czy po prostu słów mi zabrakło, a z drugiej chyba bałam się powiedzieć.
Co jeśli spowiedź była nieważna, czy wystarczy powiedzieć że zatailam to i powiedzieć jak to wyglądało, te przesadne banie się zła i powiedzieć wszystkie grzechy z tamtej spowiedzi i aktualne?

Odpowiedź:

Nie wiem czy dla kogoś może to być gorszące, ale ja bym tu nie widział żadnego grzechu. Strój nie świadczy przecież o poglądach, prawda? Zwłaszcza jeśli nie chodzi o stroje epatujące seksualnością...

Ja  w tym, że modliłaś się do Archanioła Michała nie widzę żadnego grzechu. Owszem, może to przesada, ale żeby zaraz grzech? Tym bardziej nie widziałbym w tym grzechu ciężkiego. To więc, że powiedziałaś o tym ogólnie, z cała pewnością nie ma wpływu na ważność Twojej spowiedzi.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg