Gość l4 27.02.2019 10:52

Czy korzystanie ze zwolnienia lekarskiego kiedy nie jest się chorym jest grzechem?
Czasem idę na zwolnienie lekarskie ponieważ nie daje już radu w pracy jestem poprostu przemeczony albo mam dość zimy (pracuje na zewnątrz) nie jest to jakoś bardzo często ale raz na rok się zdąży mam też parę takich dolegliwości zdrowotnych na które mogę zawsze się u lekarza powołać żeby wystawił mi takie zwolnienie a dolegliwości nie da się wyleczyć chyba że operacyjne. Więc czy takie zwolnienie z powodu przemęczenie jest grzechem?


I drogie pytanie mój kolega jest na zasilku dla bezrobotnych i pracuje na czarno czy to grzech? Mieszkamy na wsi w okolicy raczej ciężko o dobrą pracę albo praca na czarno za jakieś tam w miarę normalne pieniądze albo na etat za najniższą krajawa ale to też zależy jak kto trafi. Żeby trafić dobrze płatna pracę i do tego legalna trzeba mieć szczęście.

Odpowiedź:

1. Myślę, że przemęczenie też można uznać za chorobę.

2. Wolałbym żeby ten dylemat rozwiązał spowiednik. Jest to bowiem pobieranie zasiłku, choć ma się pracę. Jest też nieopłaceniem ogólnie obowiązujących obciążeń pracy. Ale w takich sytuacjach zawsze będą się liczyły też szczegóły: np. na ile człowiek tak pracujący ma inne wyjście...

J.