Gość 01.11.2018 18:29

Szczęść Boże. Mam problem dotyczący mojej ostatniej spowiedzi, mianowicie wydawało mi się że opuściłam Mszę świętą więcej niż 1 raz jednak nie pamiętałam ile dokładnie i postanowiłam nie wiem czemu iż powiem że zrobiłam to 3 razy a podczas spowiedzi spanikowałam i powiedziałam że 2 razy. Czy spowiedz jest nieważna? Chciałam dodać że chyba jednak nie popełniłam wcale tego grzechu i nie byłam jedynie z powodu choroby , no i 3 razy przez to że studiuję zaocznie i nie mam możliwości ale według jednego z kapłanów to nie grzech więc się z tego nie spowiadam. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odpowiedź:

Nie widzę tu intencji zatajenia. Spowiedź więc powinna być ważna. Ale trochę już mi się pomieszało, ile razy w sumie na Mszy nie byłaś. 3 z powodu studiów, raz z powodu choroby i raz, dwa z innego powodu. W sumie sześć, tak?

W sumie nie pójść na Msze z powodu choroby to nie grzech. Skoro spowiednik uznał, że z powodu studiów można nie chodzić też.. Nie wime jak te nieścisłości rozstrzygnąć. Ja bym powiedział o 5-6 razach i wyjaśnił powody....

J.