Gość 13.09.2018 17:22

Witam.Chcę zapytać o zaśnięcie czy spoczynek w Duchu Świętym. Czy naprawdę jest to autentyczne i możliwe, aby Duch Święty w taki sposób i tak mocno (w sposób bardziej widoczny) działał? Spotkałam się z takim elementem podczas modlitwy o uwolnienie/uzdrowienie, ale mnie osobiście nic takiego się nie zdarzyło.
Czy to zatem efekt większej emocjonalności we mnie, czy raczej zbyt realistyczne podejścia i chęć możliwości potwierdzenia wszystkiego, prawie "na dotyk"? A jeśli Duch Święty naprawdę w taki sposób może działać, to dlaczego wydaje mi się to takie nienaturalne i obce?
Dziękuję, z Bogiem.

Odpowiedź:

Samo zjawisko spoczynku w Duchu Świętym wywołuje dość mocne kontrowersje. Zobacz dość wyważone artykuły na ten temat TUTAJ czy TUTAJ.

No w i tym miejscu trzeba powiedzieć, że nie bardzo wiem, jak na Twoje pytanie odpowiedzieć. Zakładając, że to zjawisko pochodzące od Boga, nie jestem w stanie odpowiedzieć, czy po prostu nie otrzymałeś takiej łaski czy w jakiś sposób ja blokujesz. Po prostu nie wiem. Lepiej porozmawiać na ten z kimś, kto zna zarówno to zjawisko, jak i Ciebie.

J.