Amigo94 27.07.2018 09:10

Pytanie dotyczy kwestii grzechu a nie zdrowia.
Psychiatra kazał mi zrobić badanie poziomu prolaktyny jeśli nadal ma mi przepisywać lek który podnosi prolaktynę i może powodować hiperprolaktynemie. Moje pytanie dotyczy grzechu. 1.Czy jeśli nie zbadam prolaktyny to będę mieć grzech ciężki?
2. Czy jeśli nie zbadam prolaktyny i dodatkowo zmienię psychiatrę aby inny psychiatra przepisywał mi ten lek w tej samej lub większej dawce bez badania prolaktyny to czy to, że zmienię psychiatrę będzię grzechem ciężkim?

Odpowiedź:

Nie wiem dlaczego zależy ci na takim, a nie innym leku tak bardzo, ze gotów jesteś zmieniać lekarza. Mnie się wydaje, że kto by Cię nie leczył, nie powinien Ci zapisywać leków, które przynoszą więcej szkody niż pożytku. Możesz oczywiście zmienić psychiatrę, ale także i on powinien rozeznać, czy podaje ci dobre lekarstwo, a nie zdawać się na to, co Ty chcesz, żeby ci przepisał... Możesz  oczywiście uznać, ze lekarz leczy Cię źle. Masz do tego prawo nawet, jeśli chodzi o chorobę psychiczną i psychiatrę. Tylko z tego co piszesz wynika, ze on akurat troszczy się o Twoje zdrowie i dlatego chce, poziom tej prolaktyny oznaczyć...

J.