Gość 09.06.2018 08:58

Witam. Chciałbym opisać pewną sprawę, która mi nie daje spokoju, mianowicie jakiś miesiąc temu na pewnej stronie internetowej natknąłem się na wpis gdzie ktoś pisał o tym, że chce popełnić samobójstwo, nie mam pewności czy to było naprawdę czy ktoś sobie po prostu żartował ale mnie to zaniepokoiło, postanowiłem poinformować o tym moderatorów serwisu i z tego co zauważyłem widzieli ten post, nie wiem co z tym zrobili i jak się dalej sprawa potoczyła ale widziałem, że się tym prawdopodobnie zajęli choć pewności nie mam, mogli np usunąć tylko post ale raczej ufam, że coś z tym zrobili bo już raz podobna sytuacja na tym serwisie była i wtedy udało się tę osobę uratować.
Podczas tej całej sytuacji miałem jednak myśli czy nie zgłosić tego samemu na policje, ostatecznie tego nie zrobiłem i tu właśnie pojawiają się moje wątpliwości, czy to, że nie poszedłem z tym na policje to nie był przypadkiem grzech

Odpowiedź:

Na pewno nie był to grzech, zwłaszcza ciężki. Zresztą jeśli ktoś chce naprawdę popełnić samobójstwo, to zdąży to zrobić zanim ktokolwiek zdąży zareagować.

J.