Gość 24.03.2018 21:19

Jak radzić sobie z natrętnymi myślami ? Witam. Natrętne myśli mam od lat. Pamiętam, że jak się dowiedziałem, że bluźnierstwo przeciw Duchowi Świętemu nigdy nie zostanie odpuszczony to pojawiły się bluźniercze myśli na temat Ducha Świętego. Teraz z jak naczytałem sie, ze okultyzm jest w grach np.w quake champions są runy itp. To potem przeczytałem o tych runach, że te symbole są magiczne i w ideologii new age te runy się też
wizualizuje. Od tego momentu zacząłem mieć natrętne myśli z tymi symbolami. Czy może przez to się coś stać. Przecież myśli to też wizualizacja. Czytałem o tym, że te symbole sciagaja energie ze świata duchowego. O magicznosci tych symboli pisali tez księże. Kurde, gdybym o tym nie czytal nie mial bym pewnie tych mysli. Mam tez z powodu tych mysli problem z zaśnięciem, bo się boję bo mam te myśli.

Odpowiedź:

Problem polega na tym, że nie da się nie myśleć o czymś, o czym pamiętam, że mam nie myśleć. Na przykład: zabraniam Ci myślenia o latającej krowie z wiankiem kwiatków na rogach. Potrafisz o takim stworzeniu nie myśleć? Dotąd oczywiście o nim nie myślałeś, ale teraz już usłyszałeś zakaz: to potrafisz o tej krowie nie myśleć?

Ewidentnym jest, że żeby o tym stworzeniu nie myśleć musisz przestać zaprzątać nim sobie głowę. Zapomnieć o tym co napisałem, zapomnieć o tym, ze masz o nim nie myśleć. Inaczej obraz owej latającej krowy z wiankiem z kwiatów na rogach ciągle będzie do Ciebie wracał.

I podobnie jest z tymi Twoimi niechcianymi myślami. Cała trudność polega na nie zaprzątaniu tym sobie głowy w momencie, w którym boisz się, że myśląc o nich popełnisz jakiś grzech. Musisz po prostu przestać się tego bać. A kiedy te myśli przychodzą, spokojne znajdować sobie jakieś przyjemniejsze tematy do rozmyślań. Ot, jazdę na rowerze, oglądanie obrazów w muzeum, skok na spadochronie i wiele wiele innych...

J.