Gość 20.03.2018 10:55

Dlaczego KK potępia in vitro, seks przedmałżeński, antykoncepcję oraz stosunek przerywany? Co ze spowiedzią jeżeli ktoś nie żałuję tego?

Odpowiedź:

1. Seks przedmałżeński... Ano szóste przykazanie stanowi: "nie cudzołóż". Dopóki przez małżeństwo on i ona nie stają się jednym ciałem, łoże tej drugiej strony nie jest ich łożem, prawda? 

Pewnie szukasz odpowiedzi na pytanie "dlaczego". Ogólnie rzecz biorąc chodzi o odpowiedzialność. Bo współżycie łączy się z możliwością poczęcia. Trzeba być odpowiedzialnym za partnera i za ewentualnie poczęte dziecko. To nie jest tylko zabawa. Zobacz zresztą TUTAJ

2. Antykoncepcja, stosunek przerywany... Ogólnie rzecz biorąc chodzi o to, ze takie działanie odrywa seks od prokreacji. A to prowadzi do różnych wynaturzeń życia seksualnego. Między innymi do traktowania seksu jako czegoś, co się należy jak psu zupa. Wtedy, gdy go nie ma - np. mąż czy żona są chorzy - zaczyna się kombinowanie, zdrady czy nawet rozwód... Po prostu nie może być przyjemność na pierwszym miejscu. Musi być też odpowiedzialność za drugiego. Nawet jeśli z jakiegoś powodu odmawia współżycia.

3. In vitro to zastępowanie prokreacji produkcją. Odczłowieczenie tego ważnego aktu. Na dodatek powoduje śmierć "embrionów nadliczbowych", które się wyprodukowały, a potem nie ma z nimi co zrobić. Czyli śmierć ludzi...

J.