Gość 18.03.2018 12:35

Np. robie prawo jazdy i tam jest taka ankieta i w tej ankiecie pytanie czy kiedykolwiek miales zawroty glowy ( chyba kazdemyu zdarzyły sie przynajmniej raz w zyciu ) i jak powie się prawde to bedzie to przeciwskazanie do zrobienia prawa jazdy i co zrobic w takiej sytuacji ? skłamać ?

Drugie pytanie : na kierowce zawodowego : nie mozna nim byc jak mialo sie chociaz raz utrate swiadomosci to daje taki przyklad ze kierowca zawodowy mdleje w kosciele i co ? Zgodnie z przepisami sam powinien sie zglosic do wydziału komunikacji zeby mu wzieli prawo jazdy na zawsze i co zrobic w takiej sytuacji ?

Odpowiedź:

1. Zawroty głowy zawrotom głowy nierówne. Dzieci czasem kręcą się w kółko, by je odczuć. Coś takiego trudno uznać za przeciwwskazania do prawa jazdy. Albo czasem ktoś zbyt gwałtownie wstanie. To nie problem. Ale jeśli te zawroty głowy pojawiają się samoistnie, są mocne i pojawiają się częściej niż raz, dwadzieścia lat temu, to trzeba by skonsultować to z lekarzem...

2. Zdarzyło mi się zemdleć raz w życiu. To było coś w rodzaju udaru słonecznego. Ze trzydzieści lat temu, Nie sądzę, by można było powiedzieć, że to dyskwalifikowałoby mnie jako zawodowego kierowcę. Podobnie gdy ktoś w młodość mdlał w kościele. Ale jeśli przydarza się to tu i teraz, nawet tylko raz, a nie było spowodowane jakimś rozpoznawalnym czynnikiem zewnętrznym - jak w moim przypadku przegrzanie organizmu - to chyba jednak trzeba by to skonsultować z lekarzem. I zrobić jak poradzi.

J.