Gość 15.03.2018 21:22

Szczęść Boże :)
Prosiłbym o zasłonięcie pytań.

Odpowiedź:

1. Moim zdaniem bycie w Kościele i przynależność do grupy Kościół zwalczającej nawzajem się wykluczają. Chyba że to był tylko wybryk tej grupy, z punktu widzenia jej codziennej działalności marginalny. Ale piszesz też, że są za aborcją... Trudno mi zrozumieć jak człowiek, który chce swoje życie kształtować z Jezusem może coś takiego popierać...

2. Proszę trzymać się wskazówek spowiednika. Nie bardzo rozumiem jak można czytać opis erotycznej sceny i nie ulec podnieceniu, skoro to podobno pisali świetni artyści. Ale widać nie wszystko rozumiem.

3. Myślę, że nie jest grzechem czytanie komiksów, których autor zajmuje się okultyzmem. O ile faktycznie podchodzisz do jego twórczości krytycznie.

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8

Pytanie #5115294

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Mam pewien dylemat związany z moimi prośbami w modlitwie. W każdej modlitwie wieczornej i porannej czuję, że powinienem modlić się o życie i zdrowie dla mojej rodziny, bo oni tu na ziemi sa dla mnie najważniejsi. Intencja pewnie dobra, lecz niepokój i strach przed utratą powoduje, że takie proszenie to z 2/3 modlitwy mojej. Czasami czuję, że tak powinienem się modlić i ciężko polemizować z takimi myślami. Ostatnio stwierdziłem, że spróbuje wszystkie te prośby zanosić przed niedzielną Mszą Świętą, a w ciągu tygodnia tylko prosić o wysłuchanie błagań sprzed Mszy.

Czy to dobry pomysł? Może ma Odpowiadający jakieś rady dla osób w podobnej sytuacji? Jest we mnie lęk, że coś może im grozić albo że moje natrętne myśli źle życzące zostaną wzięte za prawdziwie moje, albo że zły zacznie działać, czego nie chce i proszę Boga o obronę.

I tak przy okazji, czy jest potrzeba modlitwy o bezpieczeństwo, życie i zdrowie, gdy nikomu nic nie dolega? W sensie, czy samo zawierzenie się Bogu i prośba o łaski i błogosławieństwa nie zawiera w sobie prośbę o ochronę życia i zdrowia - które są darem i dobrem? Trochę filozoficzne pytanie, ale nie umiem się odnaleźć. Po stracie dwóch bliskich osób ten strach zakrzątał mi głowę. I choć wiem, że winić się nie mogę, to pojawia się poczucie "a może byś wybłagał ratunek dla nich"... Nie wiem, co o tej mojej sytuacji myśleć, bardzo bym prosił o odpowiedź i rady.

Bóg zapłać