Gość 14.02.2018 17:20


DM94 14.01.2018 17:12

Sczęść Boże! Proszę o odpowiedź.
Chodzi o Niedzielny i Świąteczny odpoczynek
Mam 23 lata, nie pracuję, wobec tego sam wymyślam sobie zajęcia, np. naukę (języków, geografii, historii), czytanie, sport(np. bieganie na bieżni).Te zajęcia traktuję jak obowiązek, wykonuję je codziennie, odmierzam określony czas dla tych zajęć i po ich wykonaniu zapisuję czas i rodzaj zajęcia, np. 45 minut nauki języka angielskiego.Czy mogę tak robić również w niedzielę, czyli czytać, biegać na bieżni, uczyć się, odmierzać czas nauki, biegania, czytania i zapisywać w zeszycie?

Odpowiedź:
A chcesz tak robić? Jeśli chcesz, jeśli to taki element samodyscypliny, to raczej trudno mówić o zakazanej w niedzielę pracy.

Oczywiście to nie jest tak, że od chcenia (pracować) lub niechcenia zależy grzech. Zależy co się robi. Ale gdy chodzi o samodoskonalenie, to na pewno jest to istotne...

J.
Chcę tak robić aby z poczuciem obowiązku nauczyć się języka, przeczytać książki, schudnąć i dla przyjemności i jako samouk.
Czy mogę tak robić także w niedzielę i święta nakazane jako samouk, czy też będę miał przez to grzech ciężki lub lekki?

Czy grzechem jest traktowanie niedzieli jak powszedni dzień przez to, że tak jak codziennie uczę się i czytam jako samouk?

Odpowiedź:

To nie jest grzech pracy w niedzielę.

J.