pytanie 1 18.01.2018 22:54

Bardzo proszę o pomoc. Przeczytalem wczoraj wizje piekla sw. Jana Bosko i się przeraziłem. Było tam, że chłopcy których spotkał w piekle mieli grzech nieczystosci. Bog powiedzial ze sa tam tez ci ktorzy nie wyznali tego na spowiedzi, albo w nieodpowiedni sposob, kombinowali by oszukac kaplana, oraz sklamali odnosnie liczby grzechu. Boje sie, bo ja na spowiedzi zamiast powiedziec ze sie masturbowalem mowilem ze dopuscilem sie ze soba niedkromnych czynow, po prostu "mmasturbowalem sie" nie moglo mi przejsc przez gardlo, tak mi byĺo latwiej. I nigdy nie mowilem ile razy bo nie wiedzialem ze trzeba.
Czy w zwiazku z tym co pisze w wizji sw Jana Bosko, spowiedz moja jest niewazna?
Takej samej formy użyłem na spowiedzi generalnej przed slubem wiem że ksiadz mógł dopytać ale nie pytał nigdy.
Ten grzech mnie już raczej nie dotyczy przytrafił mi sie ostatnio może 5 lat temu czy powienienem jeszcze raz sie z tego wyspowiadać(DOKŁADNIEJ)
Dodam że zawsze chciałem sie wyspowiadać dobrze mówiąć że popełniałem nieskromne czyny samemu myśłałem że wszystko jest ok z resztą różnie w rachunkach sumienia ten grzech jest opisany

Odpowiedź:

Skoro mówiłeś o nieskromnych czynach z samym sobą, to wystarczająco dokładnie ująłeś istotę tego grzechu. Nie ma potrzeby wracania do sprawy.

J.