Gość777 20.06.2017 14:54

Witam,

1. Czym jest błogosławieństwo Abrahama, które zgodnie z listem do Galatów 3,14 staje się udziałem wierzących w Jezusa?
2. Dlaczego w KK znajdziemy tak wiele SPRZECZNYCH ze sobą nauczań odnośnie uzdrowienia tj. jedni mówią że jest to Wola Boża i uzdrawiają chorych zgodnie z mk16 ręce kłaść na chorych a inni wręcz przeciwnie? W co mam wierzyć - co jest prawdą?

Dziękuję!

Odpowiedź:

1. Nie wiem czy rozumiem pytanie, ale przytoczę, co napisał św. Paweł parę wierszy wcześniej.

"I stąd Pismo widząc, że w przyszłości Bóg na podstawie wiary będzie dawał poganom usprawiedliwienie, już Abrahamowi oznajmiło tę radosną nowinę: W tobie będą błogosławione wszystkie narody. I dlatego tylko ci, którzy polegają na wierze, mają uczestnictwo w błogosławieństwie wraz z Abrahamem, który dał posłuch wierze". 

To błogosławieństwo to łaska, dane przez wiarę usprawiedliwienie. My też mamy w nim udział, nie tylko potomkowie Abrahama. 

2. W objawieniu znajdujemy zarówno wezwanie, by godzić się na wolę Boża jak i wezwania, by korzystać z daru uzdrawiania. Podejrzewam że i jedno i drugie podoba się Bogu. Jeśli ktoś przyjmuje cierpienie przed którym lekarze nie są w stanie go obronić w duchu miłości i zaufania Bogu - robi dobrze. Jeśli ktoś ufając szuka u Boga uzdrowienia - też robi dobrze. A Bóg zrobi jak uzna, że będzie lepiej....

J.

 

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg