Kacper 26.02.2017 17:49

Witam, mam pewne wątpliwości i chciałbym zapytać.
1.Zazdrość jest grzechem, ciężkim jeżeli chcemy komuś uczynić krzywdę dlatego że ma więcej/lepiej od nas. Ale czy grzechem ciężkim jest sytuacja w której pojawi się uczucie zazdrości że ktoś ma lepiej, zacznie mnie to trochę gryźć i pomyślę o nim źle? Oczywiście na tym koniec, i nie chce mu wyrządzać krzywdy itp.
2. Czy złe myślenie o innych jest grzechem ciężkim? Np. wulgaryzmy i wyzwiska kierowane w myślach do kogoś, obrażanie go. Chodzi mi tylko o myśli, nic więcej.
3. Czy grzechem ciężkim może być oglądanie serialu (...) Jest tam dużo przemocy, wulgaryzmów, scen erotycznych z odsłoniętymi częściami ciała. Poza tymi wymienionymi wadami serial jest naprawdę dobry, podoba mi się fabuła, wciąga. Nie oglądam go na pewno dla przyjemności seksualnej ale tych scen jest dość sporo. Tematykę fantasy w filmach zawsze lubiłem, więc serial przypadł mi do gustu. Jeśli chodzi o wiek to mam 19 lat.
Pozdrawiam.

Odpowiedź:

Proszę unikać każdego złą, nie tylko tego, które jest grzechem ciężkim..

1. Na pewno to nie jest ciężkim grzechem. Bo nie ma wielkiej krzywdy.Jeśli jest to minimalna. To już bardziej taką zazdrością człowiek sam sobie szkodzi, bo się zatruwa...

2. Nie wydaje mi się. Choć jednak bardzo bym uważał. Takie pozwalanie sobie na obrażanie kogoś w duchu łatwo może zamienić się w złorzeczenie. Nie mówiąc już o tym, ż każdego grzechu, także lekkiego, człowiek powinien unikać...

3. Proszę wybaczyć, ale nie jestem cenzorem. Musisz sam ocenić, jak ten film wpływa na Twoje postrzeganie świata, na Twoje oceny, zachowanie itd. Jeśli ten film cię zdemoralizuje, to daj sobie spokój z oglądaniem.

J.