Gość 24.06.2016 18:32

Szczęść Boże.
Pragnę zaznaczyć już na początku, iż posiadam niewielką wiedzę jeśli chodzi o Hare Kryszna, stąd moje pytanie.
Mój chłopak za młodu na popularnym festiwalu Woodstock wziął ślub u Krysznowców, którzy z tego co wiem co roku budują tam swoją wioskę. Nie mam pojęcia jak owy ślub wyglądał, gdyż z tego co wiem on sam nie bardzo pamięta, bo jak to zwykle bywa na takich imprezach był pod wpływem alkoholu. Z tego co kiedyś opowiadał wywnioskowałam, że podeszła do niego jakaś dziewczyna i dla ’zabawy’ się zgodził, a nigdy wcześniej nie miał z nimi kontaktów.
Wydaje mi się, że owi Krysznowcy są traktowani jako sekta, stąd moje pytania : Czy taki ’ślub’ w sekcie może mieć jakiś wpływ na przyszłe zawarcie związku małżeńskiego w kościele katolickim ? Czy takie postępowanie jest grzechem ? Moim zdaniem mój chłopak nie miał świadomości tego jeśli faktycznie grzechem taka sytuacja się okaże, czy w związku z tym brakiem świadomości ma to jakieś konsekwencje ?

Odpowiedź:

To raczej był żart. Na pewno tego rodzaju zawarcie związku małżeńskiego nie jest dla Kościoła katolickiego ważnym zawarciem związku w innej religii... Zresztą, juz na poważnie.. Pani chłopak jest katolikiem? Jako katolik może zawrzeć ważne dla Kościoła małżeństwo jedynie  w Kościele katolickim albo zyskując wcześniej odpowiednią dyspensę. Ani jeden ani drugi warunek nie został wtedy spełniony...

J.