Gość 23.12.2015 11:39

Czy antykoncepcja jest grzechem dlatego, że powoduje sztuczne poronienie? Czy z innego powodu? Jakiego?

Odpowiedź:

Jeśli jakaś metoda czy środek antykoncepcyjny prowadzi do śmierci poczętego człowieka, to oczywiście jest to wielkie zło. Nie wszystkie jednak metody czy środki do czyjejś śmierci prowadzą. Choćby np. prezerwatywa. Zło antykoncepcji polega na odrywaniu współżycia od prokreacji. A to miewa bardzo negatywne skutki, do których zaliczyć przede wszystkim egoizm, który każe traktować osobę jako rzecz; osobę jako coś, czego się używa.

Przesada? Ten sposób myślenia widać czasem w pytaniach w których nie drugi człowiek a prawo do seksu jawią się jako największa wartość bycia razem. Łatwo przewidzieć, co się dzieje, gdy osoba mająca taką hierarchią wartości dowiaduje się, że współmałżonek/a z jakiegoś powodu nie mogą/nie chcą współżyć...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg
Dodaj komentarz
Gość
    Nick (wymagany lub )

    Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.