Gośćmałżeński 20.03.2015 15:53

Jestem żoną od pół roku, stosujemy NPR. Seks jest dla mnie zupełnie niesatysfakcjonujący, wręcz nieprzyjemny i nudny BO (...)

Czy naprawdę tak wygląda małżeństwo? Czy można kochać się z zegarkiem i kalendarzem w ręce?

Tylko proszę nie mówić, aby kochać się w dni płodne, bo to rozwiązanie jest dobre, ale na góra 3 lata - potem to już będzie problem z utrzymaniem stale powiększającej się rodziny.

Chwilowo nie widzę ŻADNEJ różnicy między małżeństwem, a zakonem, bo i tu, i tu żyje się w czystości, i ze względu na Boga, nie dla własnej przyjemności, podejmuje się nieraz nudne lub nieprzyjemne obowiązki.

Raz uprawialiśmy petting zakończony orgazmem, ale bez współżycia, spowiadałam się, i spowiednik powiedziać, że jest zasadą w każdym małżeństwie, że taki petting nie jest grzechem, a nawet jest dobry. Wtedy pomyślałam, że spowiednik jest z innej planety, ale może to ma sens? Bo jeśli chodzi o wykładnię moralności w tej dziedzinie, to z jednej strony jest dobrze znany Odpowiadającemu Ruch, wedle którego stosowanie NPR poza wypadkiem wybuchu wojny nuklearnej albo skrajnego ubóstwa rodziny z dziesięciorgiem dzieci, z drugiej portal Wiara, z wyważonym ale teraz widzę z praktyki , że nieżyciowym Odpowiadającym, a z trzeciej strony liberalna strona Kościoła. A małżonkowie jak głupi pośrodku.

Nie jesteśmy sfrustrowani, mamy oboje niskie temperamenty, ale zawarliśmy małeństwo również po to, aby cieszyć się seksem, a tu lipa. Ktoś postawił przed nami beczkę miodu, a my co miesiąc dostajemy z niego łyżkę dziegciu. Wiemy, że mamy prawo do miodu, ale z której strony się do niego nie dobrać, to łyżką po łapach.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedź:

Zacytuję.... "Tylko proszę nie mówić, aby kochać się w dni płodne, bo to rozwiązanie jest dobre, ale na góra 3 lata - potem to już będzie problem z utrzymaniem stale powiększającej się rodziny"...

Wydaje mi się, że problem właśnie w tym. Dlaczego dziś się martwisz, że to rozwiązanie dobre tylko na trzy lata? A jeśli dzięki satysfakcjonującemu współżyciu w dni płodne, z czasem  nie będzie problemów w dni niepłodne?

Wszystkiego dobrego.

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg