Ha Ha 23.01.2011 19:17

Witam
Dlaczego Matka najświętsza jest uznawana za osobę bez grzechu, skoro powiedziała kiedyś, że jej Syn Jezus postradał zmysły? A to mogło go doprowadzić do śmierci. Według niektórych książek o facetach wiadomo, że każde złe wyrażenie o mężczyźnie przyśpiesza jego śmierć. Maryja w dodatku nie mogła tego nie wiedzieć, gdyż znała na całe Pismo Święte, a w nim przecież są wszystkie odpowiedzi na nasze pytania. Więc według mnie mówienie o kimś bardzo źle typu: że postradał zmysły prowadzi do przyśpieszenia śmierci w przypadku mężczyzny, jest wydaniem wyroku śmierci dla wszystkich, no a poza tym pewną obrazą. Jest to więc eutanazja. A eutanazja jest grzechem.
Ja osobiście nie chciałabym być tak nazwana przez nikogo. To by brzmiało jak wypowiedź typu, że jestem jakaś psychicznie chora, co by mnie bardzo zraniło, i duchowo i też fizycznie. Może to przez te słowa właśnie Pan Jezus został ukrzyżowany?

Odpowiedź:

Jak brzmi ten tekst?

Potem przyszedł do domu, a tłum znów się zbierał, tak, że nawet posilić się nie mogli. Gdy to posłyszeli Jego bliscy, wybrali się, żeby Go powstrzymać. Mówiono bowiem: Odszedł od zmysłów (Mk 3, 20-21).

Odpowiadający znalazł tylko ten tekst... Wynika z niego, że nie tyle sama Maryja, co Jego bliscy chcieli Go powstrzymać przed dalsza działalnością. Nawet jeśli była w ich gronie, niekoniecznie popierała ich postawę. No i co chyba ważniejsze, proszę zwrócić uwagę, ze to nie bliscy Jezusa mówią, ze odszedł od zmysłów, ale w tłumie pojawiały się takie opinie, takie opinie wyrażano w opowieściach o Nim...

J.

Wiara_wesprzyj_750x300_2019.jpg