Gość 01.07.2010 14:09

Czy chłopak po masturbacji zachowuje swoje dziewictwo (tzn. jest nadal prawiczkiem), pod warunkiem, że nie współżył nigdy z żadną kobietą w żaden sposób?
Oczywiście, w przypadku chłopaka nie ma dziewictwa fizycznego, ja sądzę, że można mówić od duchowym. Ma on "jakieś" doświadczenie seksualne, ale w sumie nigdy nie doświadczył współżycia, zatem co myśleć o takiej sytuacji?

Odpowiedź:

Szczerze? Odpowiadający uważa takie dylematy za dzielenie włosa na czworo. To trochę tak jakby pytać, czy człowiek po złamaniu nogi jest kaleką czy nie. Bo gdzie jest granica? Jeśli nierównomiernie ściera podeszwę w prawym i lewym bucie (jedną nogę chroni, drugą stąpa odważniej) to znaczy, ze jest kaleką? A jeśli nie przeszkadza mu to kopać piłkę, to też?

Odpowiadający po prostu nie rozumie dlaczego możliwość nazwania się prawiczkiem/dziewicą albo kimś kto już nie jest prawiczkiem/dziewicą jest dla kogoś tak ważna, ze szuka ostrej granicy między jednym a drugim... Oprócz łysych i niełysych są łysiejący. W różnym stopniu. Ni3 da się wyznaczyć w tej sprawie ostrej granicy. I nie ma takiej potrzeby. Podobnie w kwestii bycia prawiczkiem...

J.