desperado 11.03.2010 01:13

A dlaczego Kościół ZABIJA?
Kościół potępia homoseksualizm - ludzie, którzy są indoktrynowani przez lata , wmawia im się, ze to złe, ogromnie cierpią. nie jest to przecież ich wina, ze są tacy, jacy są. W wielu przypadkach kończy się to próbami samobójczymi. NIE MOŻNA leczyć homoseksualizmu, bo najczęściej kończy się to źle dla osoby "leczonej"

Jak powinni sobie radzić homoseksualiści? osobom hetero proponuje się małżeństwo, a homo cóż mają czynić, skoro wszystko jest grzechem? czyn, spojrzenie, masturbacja.tak, pewnie lepiej się zabić, wtedy będzie grzech jednorazowy, nie wielokrotny. więc o to chodzi Kościołowi? by się te 6 procent społeczeństwa zabiło?
a jeśli pojawią się nowi? to co wtedy?
a jeśli chodzi o prawo naturalne - wiele zwierząt ma homoseksualne zachowania, to nie mieszczą się w tym prawie?

Odpowiedź:

Kościół od homoseksualistów wymaga życia w czystości. Podobnie jak od osób samotnych. I podobnie jak od małżonków, którzy z różnych powodów nie mają satysfakcjonującego współżycia seksualnego. Czasem współmałżonek jest chory, czasem okazuje się człowiekiem złym i nieczułym... Homoseksualiści się są tu jakimś wyjątkiem.

Nie można leczyć homoseksualizmu... To skąd świadectwa osób, które twierdzą, że udało im się z tego wyjść? Jasne, jeśli homoseksualizm już się mocniej w kimś zakorzenił, pewnie trudniej o pełne odwrócenie tendencji. Tak jak alkoholik czy narkoman po terapii muszą szczególnie uważać, podobnie jest pewnie i homoseksualistą. Ale trudno twierdzić, ze się nie da, skoro są ludzie, którzy twierdza że się wyleczyli...

Indoktrynacja... To w Nowym Testamencie, podstawie wykładu naszej wiary znajduje się potępienie praktyk homoseksualnych. W imię czego mielibyśmy nagle uznać, że to jest moralnie dopuszczalne?

Pan Jezus swoim wyznawcom nie obiecywał łatwego życia. I tak już jest, ze każdy człowiek jakieś większe albo mniejsze krzyże niesie. Albo będzie niósł. Dwa teksty z Ewangelii Mateusza:

"Wtedy Jezus rzekł do swoich uczniów: Jeśli kto chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je"
(Mt 16, 24-25)...

I drugi (Mt 10, 38-39)
"Kto nie bierze swego krzyża, a idzie za Mną, nie jest Mnie godzien.
39. Kto chce znaleźć swe życie, straci je, a kto straci swe życie z mego powodu, znajdzie je".

J.