Julia 10.02.2010 21:50

Wczoraj dowiedziałam się, że jestem w ciąży. Nie jestem mężatką. Chciałam poszukać coś na ten temat w internecie, jak Kościół traktuje takich ludzi? Szukałam na wielu katolickich portalach jakiś artykułów, ale łatwiej znaleźć coś o aborcji, albo czystości przedmałżeńskiej. Niż o tym, co mam zrobić. Jak Bóg na mnie patrzy. Jest coś w ogóle takiego?

Odpowiedź:

Poczęcie było związane z grzechem, ale nie ma to większego znaczenia. Będąc panną z dzieckiem możesz normalnie przystępować do sakramentów. Jak każdy inny chrześcijanin popełniający jakiś grzech. Także Twojemu dziecku z racji pochodzenia nie grożą żadne przykrości. Przynajmniej nie są one przewidywane przez kościelne prawo. Co powiedzą ludzie, to już inna rzecz.

Ale nie ma się czym zbytnio przejmować. Dziecko to wielki Boży dar. I - było nie było - szczęście.

J.

Pytania z dnia...

niedz. pon. wt. śr. czw. pt. sob.
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8

Pytanie #5115294

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Mam pewien dylemat związany z moimi prośbami w modlitwie. W każdej modlitwie wieczornej i porannej czuję, że powinienem modlić się o życie i zdrowie dla mojej rodziny, bo oni tu na ziemi sa dla mnie najważniejsi. Intencja pewnie dobra, lecz niepokój i strach przed utratą powoduje, że takie proszenie to z 2/3 modlitwy mojej. Czasami czuję, że tak powinienem się modlić i ciężko polemizować z takimi myślami. Ostatnio stwierdziłem, że spróbuje wszystkie te prośby zanosić przed niedzielną Mszą Świętą, a w ciągu tygodnia tylko prosić o wysłuchanie błagań sprzed Mszy.

Czy to dobry pomysł? Może ma Odpowiadający jakieś rady dla osób w podobnej sytuacji? Jest we mnie lęk, że coś może im grozić albo że moje natrętne myśli źle życzące zostaną wzięte za prawdziwie moje, albo że zły zacznie działać, czego nie chce i proszę Boga o obronę.

I tak przy okazji, czy jest potrzeba modlitwy o bezpieczeństwo, życie i zdrowie, gdy nikomu nic nie dolega? W sensie, czy samo zawierzenie się Bogu i prośba o łaski i błogosławieństwa nie zawiera w sobie prośbę o ochronę życia i zdrowia - które są darem i dobrem? Trochę filozoficzne pytanie, ale nie umiem się odnaleźć. Po stracie dwóch bliskich osób ten strach zakrzątał mi głowę. I choć wiem, że winić się nie mogę, to pojawia się poczucie "a może byś wybłagał ratunek dla nich"... Nie wiem, co o tej mojej sytuacji myśleć, bardzo bym prosił o odpowiedź i rady.

Bóg zapłać