TADZIK 02.02.2010 14:47

Szczesc Boze,
Ostatnio postanowilem poświęcać wiecej czasu na czytanie Pisma Świętego. Niestety wiele tekstów jest dla mnie zbyt trudnych do zrozumienia. W zwiazku z tym zwykle staram sie cos znaleść w sieci. Zazwyczaj to przynosi rezultaty, jedank tym razem nie moge nigdzie znaleść odpowiedzi.

Bardzo prosze o pomoc w odpowiedzi na bardzo ważne dla mnie pytanie:
Kim jest Pocieszyciel obiecany nam przez Pana Jezusa w świetle tego fragmentu z Ewangeli św. Jana (J 16, 7-11):

Jednakże mówię wam prawdę: Pożyteczne jest dla was moje odejście. Bo jeżeli nie odejdę, Pocieszyciel nie przyjdzie do was. A jeżeli odejdę, poślę Go do was. (8) On zaś, gdy przyjdzie, przekona świat o grzechu, o sprawiedliwości i o sądzie. (9) O grzechu - bo nie wierzą we Mnie; (10) o sprawiedliwości zaś - bo idę do Ojca i już Mnie nie ujrzycie; (11) wreszcie o sądzie - bo władca tego świata został osądzony.
Cytat z Biblii Tyciąclecia

Powszechnie uznaje się, że jest nim Duch Święty, lecz czy Duch Święty nie był już obecny na świecie, kiedy Pan Jezus wypowiadał te słowa?

Z góry dziekuje

Odpowiedź:

Chodzi o Ducha Świętego. Jego obecność na świecie w sposób szczególny rozpoczyna się od Jego zesłania w dniu Zielonych Świąt. To do tego przyszłego wydarzenia nawiązuje Jezus.

J.